Orientační nabídka


 

Studenti Evropské obchodní akademie na stáži v Londýně

001
Budu rozumět svému nadřízenému a svým kolegům v zaměstnání? Podaří se mi v labyrintu londýnského metra najít tu správnou cestu do práce? Může mě pověstné britské počasí něčím překvapit? A v jaké rodině budu vlastně bydlet? To jsou jen některé z otázek, které si kladli studenti Evropské obchodní akademie Děčín počátkem února před odletem do Velké Británie, kam se vydali na dvoutýdenní pracovní stáž v rámci programu Leonardo da Vinci.
Tisková zpráva ze dne 19. února 2014
 

 
 

 

Ten si klade za cíl podporovat studenty v počátečním odborném vzdělávání, mimo jiné i formou odborných stáží v zahraničních firmách. Děčínské obchodní akademii se touto cestou podařilo zajistit praxi pro dvacet studentů celkem ve čtrnácti různých společnostech sídlících v Londýně. Někteří studenti pracovali ve vzdělávacích institucích, v knihovnách nebo v síti charitativních obchodů Oxfam. Jiní si vyzkoušeli práci v soukromé reklamní agentuře, v realitní kanceláři nebo v autopůjčovně hotelu Hilton.

Samotné zahraniční stáži předcházela intenzivní pětiměsíční jazyková příprava, v níž se studenti učili například psát základní obchodní dopisy, telefonovat, jednat se zákazníkem či dále rozvíjet své komunikační schopnosti. Ty se ukázaly jako zcela zásadní nejen při komunikaci v jednotlivých firmách, ale též při cestě do práce během stávky zaměstnanců londýnského metra, která je zastihla hned v prvním týdnu pobytu. Předem připravenou trasu do zaměstnání tak každý musel operativně měnit podle toho, která trasa metra byla momentálně v provozu. Ve chvíli, kdy si všichni oddechli, že stávka skončila, prasklo vodovodní potrubí v části města, kde byla většina studentů ubytována. Plánované trasy se tak upravovaly znovu, protože do centra tentokrát nejezdily žádné autobusy. To vše studenti prožívali v průběhu nejdeštivější zimy, jakou Británie pamatuje za posledních 250 let a která téměř každý den přinášela vydatné srážky doprovázené silným větrem. Na druhé straně si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je zažít během jediného dne hned několik ročních období najednou.

Štěstí se na stážisty usmálo během víkendové kulturně-historické exkurze do centra města, během níž zmokli pouze jednou. Měli tak možnost vystoupat po 560 schodech v katedrále sv. Pavla na ochoz, ze kterého bylo vidět celé londýnské City nebo z nejvyššího bodu známého ruského kola London Eye ve výšce 135 metrů obdivovat blízkou budovu Parlamentu, Big Ben a Westminsterské opatství.

O všechny nové zážitky a poznatky se pak studenti každý večer dělili se svými hostitelskými rodinami, které kopírovaly současnou realitu britského hlavního města, totiž to, že přibližně polovina obyvatel Londýna dnes není britského původu. Kromě tradičního ostrovního „fish and chips“ tak někteří ochutnali pravé indické curry nebo pokrmy ochucené kořením z různých afrických či asijských zemí. Dvacítka stážistů si tak kromě dokumentu Europass Mobility, který je dokladem dosažených znalostí a dovedností, odnáší i spoustu cenných zkušeností do osobního života.

Zdroj: Ing. Jiří Petrášek, ředitel Evropské obchodní akademie Děčín, příspěvková organizace

01
Certifikace

01
Maple Estate

01
Oxfam

Prontaprint
Prontaprint

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 19.2.2014 / 19.2.2014 | Účinnost do: 19.3.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém