Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Studenti Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem vyhráli celostátní soutěž, navrhli inovativní projekt

 
01
Studenti uspěli se svým projektem „Nová tvář Úštěckého potoka“ ve finále osmého ročníku soutěže Navrhni projekt. Jejich vítězná práce upozorňuje na aktuální problém sucha v krajině a na nutnost jeho řešení. Jednou z cest je revitalizace říčních toků tak, aby docházelo k většímu zadržování vody v krajině. V celostátním finále, které letos proběhlo formou on-line videokonference, se utkalo osm týmů, které zvítězily v regionálních kolech. Celkem se do soutěže zapojilo více než sto týmů středoškoláků z celé České republiky.
Tisková zpráva z 6. května 2020
 

 
 

U vítězného projektu porota ocenila jednak aktuálnost tématu, jednak odborné zpracování celého projektu, který by mohl být bez větších problémů předložen ke skutečné realizaci.

„Opravdu oceňuji, jaká nelehká témata si studenti vybrali a jak je zpracovali. Značná část finálových projektů se dotýkala řešení problémů životního prostředí. Ukazuje se, že toto téma je mezi mladými lidmi opravdu velice důležité. Zbylé projekty pak poukazovaly na další aktuální témata dnešní doby – sociální integraci seniorů a pravidla chování na internetu,“ uvedla k finálovým projektům Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů.

Na druhém místě se umístil projekt propagující elektromobilitu, na kterém porotci ocenili rovněž jeho odborné zpracování, ale také opravdový entuziasmus, se kterým byl projekt prezentován. Na třetím místě se umístil projekt řešící snížení oxidu uhličitého ve třídách a zlepšení koncentrace studentů. I tento projekt vynikal odborností svého zpracování.

Osmého ročníku soutěže se zúčastnilo 103 až čtyřčlenných týmů ze středních škol napříč Českou republikou. Jejich projekty pokrývaly celou škálu oblastí podporovaných z evropských fondů, jako je např. podnikání, doprava, životní prostředí či zamezení sociálnímu vyloučení. Do finálového kola se probojovaly vždy dva týmy ze čtyř regionálních kol. 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 6.5.2020 / 6.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém