Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Studenti kláštereckého gymnázia odhalují zapomenutou válečnou historii Krušnohoří

 
aretg
Studenti z Gymnázia a Střední odborné školy v Klášterci nad Ohří, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, se aktivně zajímají o zapomenuté události z období II. světové války v Krušných horách. S mladými lidmi ze čtyř zemí společně pátrají po „bílých místech“ v tisku z období nacismu. Jejich články uveřejní iniciativa step21 v červnu 2009 ve třetím vydání novin [Weiße Flecken].
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 4. 12. 2008

  

Studenti z Gymnázia a Střední odborné školy v Klášterci nad Ohří, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, se aktivně zajímají o zapomenuté události z období II. světové války v Krušných horách. Účastní se projektu v rámci iniciativy step21, a s mladými lidmi ze čtyř zemí společně pátrají po „bílých místech“ v tisku z období nacismu a odhalují lživé zprávy a propagandu. Jejich články uveřejní step21 v červnu 2009 ve třetím vydání novin [Weiße Flecken].

 

Tisková zpráva k projektu uvádí, že Ivana, Martina, Klára, Adéla a Jiří z kláštereckého gymnázia jsou členové redakce třetího vydání novin [Weiße Flecken]. V rámci projektu iniciativy step21 budou sedm měsíců pátrat, hovořit s pamětníky událostí a zkoumat historické prameny. Vybrali si téma „Okupace krušnohorského pohraničí po mnichovské dohodě“.

 

Mladí novináři se o víkendu sešli v Hamburku. Na konferenci [Weiße Flecken] se setkalo 70 mladých lidí ze čtyř evropských zemí. Novináři, fotografové a historici pracovali od pátku do neděle v hamburské ubytovně pro mládež Horner Rennbahn s mladými lidmi z Německa, Rakouska, Polska a České republiky. Na workshopech zprostředkovali patnácti až dvacetiletým účastníkům know-how nezbytné pro jejich práci v rámci tohoto mezinárodního projektu.

 

Odkazy:

Vydání novin v české verzi:  [Weiße Flecken]

Dlouha verze tiskové zprávy: http://www.step21.de/fileadmin/content-media/presse/Pressemeldungen/Tiskova_zprava_konference_WF_Klasterec.pdf

Fotografie z konference: http://www.step21.de/Redaktionskonferenz-Hamburg-November-2008.1246.0.html

Přehled všech týmů a jejich témat: http://www.step21.de/Teams.1095.0.html

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

weise flecken
Noviny vydávané v  rámci iniciativy step21

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 4.12.2008 / 4.12.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém