Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Studenti z teplické Hotelové školy opět obsluhovali prezidenty

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Hotelová škola Teplice
41 studentů teplické Hotelové školy, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, opět asistovalo u slavnostní tabule prezidenta České republiky. V neděli 8. 12. 2008 pořádal prezident ČR Václav Klaus s chotí Livií slavnostní večeři na počest Jeho Excelence pana Danila Türka, prezidenta Slovinské republiky a paní Barbary Miklič Türk.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 10. 12. 2008

  

Studenti teplické Hotelové školy, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, opět asistovali u slavnostní tabule prezidenta České republiky. V neděli 8. 12. 2008 pořádal prezident ČR Václav Klaus s chotí Livií slavnostní večeři na počest Jeho  Excelence pana Danila Türka, prezidenta Slovinské republiky a paní Barbary Miklič Türk.

 

Večeře se uskutečnila v Rudolfově galerii na Pražském hradu.  Menu bylo sestaveno v typicky českém duchu. Jako předkrmy byla podávána zvěřinová paštika, polévka byla hovězí s masovými knedlíčky a domácími nudlemi, hlavní chod byla svíčková na smetaně s houskovým a karlovarským knedlíkem a na závěr se podával chodský koláč. K pokrmům se podávalo Rulandské šedé, výběr z hroznů, ročník 2007a  Grand cuveé Bizé, známkové jakostní, ročník 2006.

 

Celé akce se zúčastnilo 41 studentů Hotelové školy Teplice v doprovodu 3 odborných učitelů. Všichni se zapojili do přípravy večeře, 4 pomáhali při výdeji jídel, 11 žáků připravovalo a nabízelo aperitivy, kávu a degestiv, 18 žáků obsluhovalo hosty a 6 sommeliérů se staralo o nápoje. Tepličtí studenti se svých povinností zhostli navýbornou, i přes počáteční obavy žáků nižších ročníků, kteří se akce takového významu zúčastnili poprvé. Spokojenost s jejich prací vyjádřili i manželé Klausovi, kteří se se studenty nechali vyfotografovat a několik minut s nimi diskutovali.

 

Studenti teplické Hotelové školy se přípravy a obsluhy při slavnostní hostině na Pražském hradě účastnili již popáté. Zatím nejprestižnější host kterého obsluhovali byl v roce 2007 americký prezident G. W. Bush.

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

S prezidentem ČR Václavem Klausem
Studenti teplické hotelové školy v diskusi s prezidentem ČR Václavem Klausem

V Rudolfínském sále Pražského hradu

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 10.12.2008 / 10.12.2008 | Zveřejnit od-do: 10.12.2008-10.1.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém