Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje

 

Studie pilotní lokality Poloostrov od studentů

 
bagr_poloostrov
Studentské práce zabývající se využitím lokality poloostrov, resp. jeho výběžku, v případě realizace revitalizačních opatření dočasného charakteru.
 

 
 

V rámci spolupráce projektů CircUse a partnerství pro české brownfieldy proběhly na Krajském úřaděÚsteckého kraje dvě týdenní praxe studentek z VŠB TU Ostrava a Mendelovy zemědělské univerzity Brno. Studentky se seznámili s městem, chodem krajského úřadu a takés projektem CircUse. Prohlédli si pilotní území a následně na ně zpracovali případové studie. Studie Barbory Šeré se zabývá dočasným statusem využití jako místo k odpočinku. Navrhuje přetvoření některých částí lokality na hřiště či místa relaxace. Navrhuje i mobiliář. Na ni navazuje studie Heleny Lorkové, která již dává konkrétní podobu použité flóře dočasného využívání ploch. To vychází z principu povýšení "plevele na okrasné květiny." Obě studie jsou zajímavým příspěvkem k obnově tohoto místa.

Studentka Jana Barašová z MENDELU v Brně se věnovala na základě studia podkladů projektu, analýzy pilotní oblasti a terénního šetření vyhotovení případové studie s názvem „Mapování a pilotní kalkulace pro případový příklad s doporučením dalších kroků ke zvýšení investiční atraktivity“ využití cípu poloostrova z pohledu vlastní specializace. Jednalo se o vyhotovení přehledu historie lokality  na základě analýzy dostupných historických map, formulace výchozích bodů pro možné řešení situace na lokalitě. Více prostoru věnovala vlastnímu detailnímu řešení a to po stránce technické, řízení, a návrhu pro následnou péči a možné financování.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Pavel Hajšman
Vytvořeno / změněno: 14.12.2011 / 19.11.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém