Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Světový den dárců kostní dřeně v Ústí nad Labem přinesl 29 nových nadějí na život

 
foto
Český národní registr dárců dřeně oslavil Světový den dárců kostní dřeně celorepublikovým náborem s názvem Čechy, Morava a Slezsko – vstupuje celé Česko. A vstupovalo se i v Ústí nad Labem, kde se nábor uskutečnil před budovou Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zapsalo se celkem 29 nových nadějí na život.
Tisková zpráva ze dne 21. září 2020
 

 
 

Při vstupu do registru dobrovolníky podpořil maskot Vervák, hokejisté HC Verva Litvínov se také stali letošní tváří ústeckého náboru. Díky víkendové akci, kdy nábory probíhaly na více místech v České republice, je nyní v Českém národním registru dárců dřeně přes sto tisíc dobrovolníků. Bohužel i přes toto obrovské číslo se pro každého čtvrtého pacienta "jeho" dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat. „Pomoc potřebují zejména hematoonkologičtí pacienti, kde jedna z terapeutických možností je transplantace kostní dřeně, ale zároveň existují i další choroby, při kterých dochází k útlumu kostní dřeně,“ řekla lékařka Masarykovy nemocnice MUDr. Klára Váchová.  

Nábory probíhají v Ústí nad Labem už pátým rokem a budou probíhat i do budoucna. „S ústeckými náboráři spolupracujeme již dlouhodobě, díky nim se povedlo do registru dostat již téměř dvě stovky dobrovolníků a také šířit povědomí o dárcovství v Ústeckém kraji. Věříme, že tento trend bude v Ústeckém kraji pokračovat a dárců bude přibývat,“ dodala mluvčí Českého národního registru dárců kostní dřeně Klára Conková.

 


foto
Ústecký náborový tým spolu s maskotem Vervákem.

foto

foto

      foto

foto

 

 
 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 21.9.2020 / 21.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém