Orientační nabídka


 

Technologie pro bezpečná města se představily v Bílině

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Starosty měst a obcí spolu se zástupci městských policií napříč Ústeckým krajem přivítal ve čtvrtek v Bílině hejtman kraje Oldřich Bubeníček při příležitosti konání konference s názvem Technologie pro bezpečná města, nad kterou rovněž převzal osobní záštitu.
Tisková zpráva ze dne 29. září 2016
 

 
 

„Bezpečnost na ulicích i ve veřejných prostorech je důležitým faktorem, na který se musíme zaměřit na všech úrovních, ať už z pohledu krajských úřadů, tak z hlediska měst a obcí,“ řekl v úvodních slovech Oldřich Bubeníček. I když se při ochraně zdraví a majetku stále nelze obejít bez účasti konkrétního lidského činitele, při řízení a správě obecního majetku, bezpečnosti a ochraně osob jsou stále více využívány moderní technologie. „K Ústeckému kraji máme téměř srdeční vztah, protože je prvním, kam jsme začali dodávat naši technologii,“ uvedl Jiří Tomčala, ředitel společnosti NAM systém, která je spolupořádajícím partnerem konference. Jak vysvětlil, první pult centrální ochrany dodali do Litoměřic, v pořadí pak třetí od nich putoval do Žatce. Dobrou spolupráci si ostatně pochvalovala i přítomná starostka Žatce a senátorka Zdeňka Hamousová.

V rámci konference nechyběly ani informace o kamerových systémech, defibrilátorech či systémech pro přivolání pomoci v budovách i na veřejném prostranství, stejně jako informace o řízení veřejného osvětlení či monitorování vozidel a osob pomocí nových technologií. Pozornost účastníků si však získal především vystavený bezpilotní letoun Trimble UX5 HP, který prezentovala společnost Heros Geodézie z Chomutova. V akci jej spolu s dalšími praktickými ukázkami zhlédnou účastníci konference v odpoledních hodinách na Klínech, kde bude akce pokračovat. 

web
Účastníky konference přivítal v Bílině hejtman Oldřich Bubeníček

web
Účastnice konference, které se ve svých profesích také starají o bezpečnost, obdržely od hejtmana květiny

web

S technikou se na konferenci seznamovala také starostka Žatce Zdeňka Hamousová s ředitel tamní Městské policie Miroslav Solar

web
Bezpilotní letoun zaujal nejen hejtmana Oldřicha Bubeníčka, prezentaci přihlíží také ředitel Městské policie v Bílině Petr Kollár


 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016 | Zveřejnit od-do: 29.9.2016-29.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém