Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Teplice se pyšní největším lanovým parkem v Ústeckém kraji

 
foto
V centru lázeňského města Teplice byl otevřen nový lanový park. Slavnostního otevření zážitkové atrakce se zúčastnili zástupci Ústeckého kraje, města Teplice i starostové okolních měst a obcí a další hosté.
Tisková zpráva ze dne 3. května 2019
 

 
 

„Do Teplic jezdím velmi rád a těší mě, že zde vzniklo místo, které smysluplně a hlavně aktivně vyplní volný čas nejen dětem, ale i dospělým,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Šmíd, který slavnostně přestřihl pásku. 


Na střeše supermarketu u Stadionu Na Stínadlech jsou tak pro děti i dospělé připraveny tři trasy (dětská trasa, rodinná trasa a lanovka) a více než 25 překážek. Dobít energii mohou návštěvníci v kavárně s terasou. Svým umístěním se jedná o ojedinělý projekt v rámci celé České republiky.


„Ke zdolání překážek není třeba zvláštní fyzické síly a užijete si zábavu i adrenalin. Dětská trasa je určena dětem a dospělým od 3 let. Děti do 7 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby. Trasu tvoří okruh se 14 domečky na ocelových sloupech. Domečky jsou propojeny visutými lávkami, na kterých jsou instalovány překážky určené k překonávání návštěvníky. Bezpečnost je zde zajištěna použitím ochranných sítí, které zachytí případný pád. Na atrakci je tak možný bezpečný volný pohyb návštěvníků, i těch nejmenších, bez nutnosti jištění. Celková maximální kapacita Dětské trasy je 140 osob,“ dodává ředitelka sportovních aktivit JTH Fitness Eva Loos.

Veškeré informace o vstupném, ale i o otevírací době a možnosti rezervace v Lanovém parku Teplice naleznete také na www.lanovyparkteplice.cz    

foto

foto
Vpravo náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd, mluvčí JTH Karel Schön a ředitel Skupiny JTH Jaroslav Třešňák.

foto
Slavnostní přestřižení pásky.

foto

 

foto
Náměstek hejtmana a starosta Krupky Zdeněk Matouš.
 

foto
Moderní volnočasové sportoviště si nenechala ujít ani krajská radní Jitka Sachetová a krajský zastupitel Jaroslav Dubský.

foto

foto
Vystoupení Mateřské školky Jeníkov.

foto

foto

foto

foto

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2019 / 3.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém