Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Teplické muzeum nabídne katastrofy lidského těla

 
Výstava
Od pondělí 24. února bude k vidění v Regionálním muzeu v Teplicích velmi poučná i šokující výstava voskových figurín prezentující podobu a osudy lidí, jejichž tělesný vzhled byl prapodivnou hříčkou přírody.
Tisková zpráva ze dne 19. února 2020
 

 
 

Toto panoptikum voskových figurín lidských bytostí s anatomickými anomáliemi inspirovalo mnohé tvůrce filmových hororů. Muzeum tak návštěvníkům předloží nezvratný důkaz o tom, jak krutě si příroda dokázala pohrát s lidskou bytostí.

Na vlastní oči například spatří lidi se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat nebo muže s vlčím syndromem. K vidění bude největší, nejmenší a nejtlustší člověk naší planety. Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily.

Je logické, že takto postižené bytosti vzbuzovaly zájem ostatních lidí. Pokud pomineme jejich nesnadné zařazení se do společnosti, přitahovali pochopitelně také zájem vědců. Díky tomu můžeme i dnes spatřit jejich fotografie a modely v různých muzeích celého světa.

Na základě informací z těchto institucí bylo umělci v Petrohradském antropologickém muzeu vytvořeno 25 jejich věrných napodobenin z vosku, byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy, proto působí dokonale živým dojmem. Výstava se do Čech vrací po 13 letech velmi úspěšného turné v Holandsku a Německu. Potrvá pouze do prvního března 2020. Vstupné je pro dospělé 80 a pro děti 40 korun. Důchodci a studenti platí 60 korun.


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 19.2.2020 / 19.2.2020 | Zveřejnit od: 19.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém