Orientační nabídka


 

Tepličtí gymnazisté na kalokagatii v Turanech

a
Dne 27. října se zúčastnili žáci Gymnázia Teplice, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, sportovně-vědomostní soutěže „Župná kalokagatia“. Uskutečnila se v Turanech na Slovensku.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 11. listopadu 2011

Možnost reprezentace našeho regionu v Žilinském samosprávním kraji podpořil také Ústecký kraj, a to poskytnutím finančních prostředků z Fondu hejtmanky. Ty z části pokryly náklady spojené s cestou sedmičlenného družstva školy a jeho doprovodu.  Účast gymnazistů je jednou z konkrétních forem spolupráce mezi Ústeckým kraje a Samosprávnym krajom Žilina, kterou podepsali hejtmanka Jana Vaňhová a předseda ŽSK Juraj Blanár začátkem letošního roku. Jedním z bodů této dohody je vzájemná součinnost  v oblasti profesionálního vzdělávání a také rozvoj spolupráce mezi mládeži a sportovními sdruženími prostřednictvím podpory společných sportovních iniciativ.

   Jak napsal předseda ŽSK Juraj Blanár hejtmance v pozvání některé z našich škol, soutěž je organizována v duchu starořecké myšlenky harmonického rozvoje osobnosti. I přes ztížené podmínky cizího prostředí, slovenštiny a docela  netradičních disciplín se dokázali naši studenti velice dobře zorientovat a stali se tak rovnocennými soupeři slovenským studentům.  Přivezli čestné sedmé místo. Za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia a obětování části podzimních prázdnin patří dík těmto studentům: Veronice Šimkové z třídy 5.A, Michalu Šimkovi (5.A), Maxmiliánu Krčmářovi (7.C), Michaele Hájkové, Kristýně Hauptvogelové, Ivu Koulovi a Jakubu Pavlisovi (všichni ze 7.D).

1
Tým teplických gymnazistů

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 11.11.2011 / 11.11.2011 | Schváleno / Zrušeno: 11.11.2011 / 10.12.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém