Orientační nabídka


 

Terénním pracovníkům Pečovatelské služby v Bílině slouží nové zázemí

V Bílině byla v pondělí 13. září slavnostně otevřena nová přístavba pro Pečovatelskou službu. V budově, která zároveň slouží i jako propojka dvou domů se soustředěnou pečovatelskou službou, budou mít terénní pracovníci své zázemí a bude v ní od příštího roku sídlit i nová poradna pro pečující osoby.
Tisková zpráva ze dne 13. září 2021
Otevření přístavby Domu s pečovatelskou službou v Bílině
 

 
 

„Zařízení mobilního typu nebo poskytující terénní sociální služby jsou velmi potřebná a v budoucnu budou ještě žádanější. Kraj tedy podobné projekty velmi podporuje a vítá. Musíme se umět kvalitně postarat o naše seniory, vždyť oni se celý život starali o nás,” uvedl při slavnostním otevření hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Stavební práce na přístavbě začaly v loňském roce. „O vybudování lepšího zázemí pro terénní pracovníky Pečovatelské služby jsme začali uvažovat již v roce 2015, celý proces byl však velmi náročný a vyskytlo se několik problémů, které dokončení prací oddálily. Nyní je však již vše v provozu a přístavba může začít sloužit svému účelu. Pečovatelská služba se během uplynulých deseti let rozrostla co do počtu pracovníků dvojnásobně, rozšířila se provozní doba a nabídka služeb. Zároveň již nepůsobí jen na území města Bíliny, ale i v dalších obcích, které o tuto službu pro své obyvatele měly zájem. Kvalitní a moderní zázemí si tedy jistě zaslouží,” sdělila starostka města Bílina Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Moderní prostory bude nyní využívat patnáct terénních zaměstnanců Pečovatelské služby. Od ledna příštího roku by tam měla začít fungovat i poradna pro pečující osoby, o kterou je v Bílině velký zájem. „Pečující osoby se na nás stále obracejí s mnoha otázkami, dlouhodobě mají problém vyznat se v nejrůznější legislativě, ale i v dalších věcech. Proto jsme se rozhodli otevřít poradnu, kde budeme poskytovat poradenství jak v oblasti péče samotné, tak i v legislativě a navazujících sociálních službách,” nastínila další účel nové přístavby vedoucí Pečovatelské služby Markéta Kalivodová.

Přístavbu vybudovalo město Bílina celkem za více než třináct milionů korun, přes čtyři miliony činila dotace získaná z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) díky Místní akční skupině SERVISO, o. p. s.

Autor: Pavlína Nevrlá (Bílinský zpravodaj)

Otevření přístavby Domu s pečovatelskou službou v Bílině
Zleva: Lucie Ječmenová, ředitelka SERVISO, Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje, Zuzana Schwarz Bařtipánová, starostka města Bílina a Markéta Kalivodová, vedoucí Pečovatelské služby

 

Otevření přístavby Domu s pečovatelskou službou v Bílině
Interiér nového přístavku Domu s pečovatelskou službou v Bílině 

 

Otevření přístavby Domu s pečovatelskou službou v Bílině
Zleva: Markéta Kalivodová, vedoucí Pečovatelské služby, Zuzana Schwarz Bařtipánová, starostka města Bílina a Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje

 

Otevření přístavby Domu s pečovatelskou službou v Bílině
Nová přístavba byla financována pomocí dotace z IROP (foto: Jana Vitásková, Český rozhlas)

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 13.9.2021 / 13.9.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém