Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Thajská velvyslankyně se u hejtmana zajímala o výlet na Pravčickou bránu i dubský porcelán

 
01
Poprvé do Ústeckého kraje zavítala velvyslankyně Thajského království Ureerat Chareontoh. Při setkání s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem hovořila například o touze zavítat do našeho kraje znovu na víkendovou návštěvu Českého Švýcarska i snaze více propagovat náš region v její rodné zemi. Hejtman jí mimo jiné představil i časopis Brána do Čech, který ji velmi zaujal.
Tisková zpráva ze dne 6. září 2019
 

 
 

Thajská velvyslankyně se ústeckého hejtmana dotazovala například i na největší zajímavosti v kraji nebo na spolupráci se Saskem. Hejtman jí při jejím zájmu o České Švýcarsko vyprávěl i o projížďce na lodičkách v soutěskách v Hřensku či o nově získaném zápisu hornické krajiny na seznam Unesco a nabídl při další návštěvě velvyslankyně zajistit nejen tento zážitek, ale také například prohlídku dubského porcelánu, o který projevila velký zájem. „Pane hejtmane z vašeho skvělého vyprávění nyní vidím, že váš kraj má téměř vše. Je vidět, že jste velmi rozmanitý kraj. Nádherná historie, nově i památka na seznamu světového dědictví, krásná příroda, pěstujete víno a vaří se zde pivo. A nejste ani tak daleko od hlavního města. Ráda bych se zapojila ještě do větší propagace vašeho kraje. Určitě se nevidíme naposledy,“ uvedla v závěru své návštěvy.


Za posledních sedm let se hejtman Bubeníček setkal s velvyslanci z celkem 36 států.

 

01

02

03

05

06
Na závěr návštěvy hejtman věnoval velvyslankyni šperk s českým granátem.

07
A poté, co projevila velký zájem o cibulák z dubském porcelánky také ukázku tohoto velmi známého porcelánu. Dle slov velvyslankyně chce nyní tuto svou sbírku ve velkém rozšířit a při další návštěv kraje zavítat právě do Dubí.

08

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2019 / 6.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém