Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

TIP na výlet s DÚK v okrese Litoměřice

 
mapa
Chcete vyrazit na výlet, ale nevíte kam, abyste neporušili vládní nařízení? Máme pro Vás TIP na výlet s veřejnou dopravou DÚK v okrese Litoměřice. Výlet jsme sami vyzkoušeli a doporučujeme!
 

Odkazy


 
 
Doporučujeme výlet NAUČNÁ STEZKA HLINNÁ - KAMÝK

Celý výlet se nachází v CHKO na území Českého středohoří. 
tarif
Výchozím bodem výletu doporučujeme obec Hlinná, kam se dostanete naším zeleným autobusem linkou č. 620, která má výchozí zastávku v Litoměřicích na autobusovém nádraží (jízdní řád je přílohou tohoto článku).  Naučná stezka Hlinná – Kamýk je dlouhá 11,5 km a představuje historii hornin a přírody na sedmi informačních tabulích. Trasa začíná v Hlinné a vede směrem k  Hradišti, Holému vrchu s nejvyšším vrcholem na Lysé hoře, pokračujete přes Vrchovinu na Dlouhý vrch a výlet na území ns Hlinná - Kamýk můžete ukončit na Křížové hoře. Z Křížové hory dojdete do Žitenic kde můžete nastoupit na naši autobusovou linku č. 623 (nebo můžete pokračovat po modré do Litoměřic), ta Vás doveze zpět do Litoměřic.
sněhová kalamita
Rozhled z vrcholu přírodní památky Hradiště

Zajímavosti:
  • Hradiště - přírodní památka, která se nachází na stejnojmenném vrchu (545 m n. m.).  Dominanta okolí Litoměřic, částečně zalesněná se stepními loukami, skalnatými výběžky a sutěmi. Vrchol hory nabízí nádherný rozhled na České středohoří.
  • Holý vrch - Tvoří okraj většího skalního celku, jehož nejvyšší bod je Lysá hora (574 m), se sklonem k západu. Na části příkrého severního svahu se nad otevřeným suťovištěm nacházejí neobvyklé, kolmo vztyčené a členité skalní útvary až 10 m vysoké, některé připomínající hradby s cimbuřím, jiné zase menhiry, tzv. Učitel a žáci. Západní část je zakončena nevelkou, rovnou skalní stěnou z čedičových hranolů. Holý vrch je místo, kde se nachází kriticky ohrožený koniklec luční a koniklec otevřený.
  • Dlouhý vrch - z okrajových skal se otevírá hezký výhled severním směrem na panoráma Krušných hor a do Podkrušnohorské pánve.
  • Křížová hora - V jihovýchodní části masivu se nachází subvrchol Kavčí vrch (500 m), z něhož je výhled na Labe od Radobýlu až k Mělníku. 
DÚKmobil
tarif
Výhled na rozhlednu Varhošť
 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 1.4.2021 / 1.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém