Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje

 

tisková zpráva k zahájení projektu (9.6.2010)

 
 

 
 

 

logos_CEEUerdf_forweb_01.jpg

 

Tisková zpráva

 

Projekt YURA se rozjíždí

 

Ústí nad Labem 9. 6. 2010

 

Ve dnech 2.-4. června se poprvé sešli partneři projektu YURA v Magdeburku, aby mohli oficiálně zahájit projekt zabývající se řešením problémů způsobených stárnutím obyvatel a odlivem mladých kvalifikovaných lidí z regionu.

 

Projekt YURA je financovaný z Nadnárodního programu pro Střední Evropu neboli CENTRAL EUROPE programme. Jedním z partnerů projektu je také Ústecký kraj. Celkově je do projektu zapojeno 10 partnerů ze zemí střední Evropy.

 

Program úvodního setkání oficiálně zahájil státní sekretář Ministerstva pro územní rozvoj a dopravu Saska-Anhaltska, které je vedoucím partnerem projektu, pan André Schröder. Pan Schröder zdůraznil potřebu společného evropského přístupu k řešení problémů způsobených se stárnutím a ubýváním obyvatelstva a odlivem mladých kvalifikovaných obyvatel tzv. brain drain. Právě Sasko-Anhaltsko podobně jako i ostatní země bývalého východního Německa má velké problémy s odchodem mladých lidí do západní části Německa a to zejména žen. Ústecký kraj řeší problémy s odlivem mladých kvalifikovaných obyvatel také a zároveň se k tomu připojuje i nesoulad nabídky a poptávky na trhu práce.

 

Snahou projektu YURA je iniciace aktivit s aktivním zapojením mladých lidí a rodin. Tyto aktivity by měly zabránit jejich odchodu a pomoci jejich udržení v zapojených regionech. Vlastně všechny zapojené regiony mají obdobné problémy, i když nikoli shodné. Je to dáno tím, že celá Evropa bojuje se stárnutím svých obyvatel.

Do projektu jsou kromě spolkové země Sasko-Anhaltsko zapojeni i partneři z Rakouska, Polska, Maďarska a z České republiky právě Ústecký kraj.

 

Bližší informace o projektu

Cíle projektu:

1)      snižování negativních vlivů demografických a sociálních změn ve venkovských oblastech a  zlepšování atraktivity a konkurenceschopnosti venkovských regionů ve srovnání s městskými centry

2)      zlepšování kvality života prostřednictvím zlepšování sociální infrastruktury

3)      zlepšování lidského kapitálu a sociální integrace

4)      iniciování mezinárodního přenosu znalostí mezi projektovými partnery a zahájení dialogu na evropské úrovni.

 

Celkový rozpočet projektu …… 2 022 900 EUR

Z toho rozpočet Ústeckého kraje ……... 200 000 EUR

Trvání projektu ……… 2010 – 2013

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Krainová
Vytvořeno / změněno: 9.6.2010 / 9.6.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém