Orientační nabídka


 

Tisková zpráva Krajského koordinačního centra Dobrovolnické pomoci ze dne 22.3.2020

Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci funguje pro občany každý den včetně víkendů a poptávka po nabízených službách začíná narůstat. V sobotu toto centrum navštívil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Cílem jeho návštěvy bylo seznámit se s chodem centra a zjistit, o jaké služby mohou občané požádat.
 

 
 

 Tisková zpráva ze dne 22. 3. 2020  (Ústí nad Labem)

Logo_Dobrovolnicke_centrum


 
KRAJSKÉ KOORDINAČNÍ CENTRUM DOBROVOLNICKÉ POMOCI

V ÚSTECKÉM KRAJI – COVID 19 

Logo_COVID


HEJTMAN ÚSTECKÉHO KRAJE OLDŘICH BUBENÍČEK NAVŠTÍVIL O VÍKENDU CENTRUM PRO DOBROVOLNÍKY

 Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci vzniklo v minulém týdnu po vzájemné dohodě Krajského úřadu Ústeckého kraje a Dobrovolnického centra z. s. v souvislosti s šířením koronaviru. Hlavní činností tohoto centra je na jedné straně vytváření husté krajské sítě spolupracujících dobrovolnických center, dalších organizací a dobrovolníků, kteří nabízejí různé formy pomoci, a na druhé straně sbírání informací o občanech, kteří v současné situaci potřebují podporu. Krajské koordinační centrum v tuto chvíli eviduje přes 20 organizací a 60 dobrovolníků, díky nimž se neustále rozšiřuje i nabídka pomoci. „Dobrovolníci mohou roznášet potraviny, nakoupit, donést léky nebo roušky, prostě cokoliv, co občané potřebují. Pomoci mohou případně i rodinám se školní přípravou.” uvedla Veronika, pracovnice centra.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček činnost Krajského koordinačního centra dobrovolnické pomoci i nasazení jednotlivých dobrovolníků velmi ocenil, protože si je dle jeho slov vědom všech rizik, která s sebou aktuální situace nese, a také toho, že mimořádná událost tohoto typu je pro všechny zúčastněné strany zcela nová. Ústecký kraj dodal centru již 600 ochranných pomůcek pro dobrovolníky a občany a i nadále se bude snažit  být s centrem v úzkém kontaktu a podporovat ho.

Ačkoliv centrum naplno funguje teprve několik dní, už nyní eviduje téměř 20 občanů, kteří potřebují pravidelnou fyzickou pomoc, a toto číslo bude v následujících dnech zřejmě narůstat. Pracovníci centra proto pracují denně v plném nasazení a vymýšlejí stale nové způsoby, jak občanům podat pomocnou ruku; mnohdy telefonickou podporu a čas věnovaný osobnímu rozhovoru. Aby byla nabízená pomoc co nejvíce profesionální, čerpají ze svých zkušeností z Panelu humanitárních organizací Ústeckého kraje a Rady dobrovolnických center, jichž je Dobrovolnické centrum z. s. mnoho let součástí a společně s partnery čerpá z let spolupráce v době klidu a míru.

Kontakty:

Tel.: 732 893 232, e-mail: dcul.dobrovolnici@seznam.cz

Mgr. Lenka Černá, ředitelka Dobrovolnického centra z. s., tel.: 606 512 905. e-mail: lenka@dcul.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Luboš Trojna
Vytvořeno / změněno: 23.3.2020 / 23.3.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém