Orientační nabídka


 

Tisková zpráva z 63. schůze Rady Ústeckého kraje v V. volebním období

 

Odkazy


 
 

Uzavírka mostu přes Labe ve Štětí

S platností od 1. dubna 2019 je ve Štětí ohlášena úplná uzavírka mostu přes řeku Labe, a to pro  veškerou dopravu. Předpokládaný termín ukončení náhradního provozu přívozu je 30.  6.  2020. Změny vyvolané uzavírkou se dotknou autobusového provozu v celé oblasti Štětska a  Roudnicka. Uzavírka mostu a s ní spojená dopravní opatření na objízdných komunikacích ovlivní provoz autobusových regionálních linek, tj. linek č. 625, 633, 634, 635, 672. Úsek Štětí a Hněvice bude po  celou dobu rekonstrukce mostu nahrazen přívozem. Zavádí se nové dočasné linky 639 a 675.  Jízdní řády všech linek najdete na zastávkách nebo na www.dopravauk.cz.

Přívoz bude v provozu denně, cca od 4:20 do 23:00 hodin, v pravidelných 20minutových intervalech. V pracovní dny během ranní špičky, v rozmezí od 7:20 do 7:40 hodin, budou zavedeny posilové spoje. Přívoz bude součástí tarifu Dopravy Ústeckého kraje.

V rámci uzavírky mostu ve Štětí dochází k prodloužení cestovních dob na některých relacích a  k odlišným časovým polohám některých spojů. Upozorňujeme též na nutnost častějších přestupů, které se budou odehrávat nejvíce na náměstí v obci Hoštka.

Veškeré informace ke změnám provozu veřejné dopravy budou k dispozici také v dopravní informační kanceláři DSÚK ve Štětí na Novém náměstí 139.

 

001

 

Výtěžek ze vstupného na 16. reprezentační ples Ústeckého kraje

Poslední finální rozhodnutí čekalo na Radu Ústeckého kraje ve věci darování výtěžku z letošního krajského plesu. Symbolický šek s částkou 101 200 korun již převzala právě na plese z ruku hejtmana Oldřicha Bubeníčka ředitelka Centra sociálních služeb v Jirkově, které spravuje Armády spásy ČR. Z výtěžku chce centrum hradit vybudování zahrady v blízkosti tamního azylového domu.

SPZ Triangle – čistírna odpadních vod  

Poslední významnou vodohospodářskou stavbou, kterou je třeba v SPZ Triangle uvést do provozu, je čistírna technologických odpadních vod, která byla v 1. pol. roku 2018 vystavěna v areálu stávající čistírny biologických odpadních vod. Povolení ke zkušebnímu provozu bylo vydáno v červnu roku 2018 a první společností, která na čistírnu bude vypouštět technologické odpadní vody, bude spol. Nexen Tire Europe s.r.o.


Zapojení Ústeckého kraje do projektu „Seniorská obálka“

Seniorská obálka – tedy formulář, do kterého senioři (i za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svém zdravotním stavu, užívaných lécích, kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Obálku pak umístí na předem určené místo – např. na vstupní dveře nebo lednici. Tyto důležité údaje poslouží v případě zásahu záchranářů v domácnosti.

Ústecký kraj začal pilotní fázi projektu testovat na Litoměřicku. O projekt byl velký zájem ze strany samospráv právě už během této pilotní části. Z tohoto důvodu nebylo nutné čekat na vyhodnocení a bylo přistoupeno k zapojení se do projektu na celém území kraje. Oznámení o zapojení do projektu, které bude obsahovat znak Ústeckého kraje a bude umístěno na webových stránkách kraje. Následně budou k projektu moci přistupovat i samosprávy a využít I.C.E. karty pro své seniory. K této prezentaci obce či jiné organizace slouží třetí volná strana I.C.E. karty. Obce budou dále ze strany Ústeckého kraje vyzvány k zapojení se do projektu.

Vzor I.C.E. karty v příloze.  

Schválení příspěvků u Motivačního programu pro střední školství v Ústeckém kraji „Příspěvek na dojíždění“

Celkem se mezi školy, které posléze finance předávají dotčeným žákům, rozdělilo 1 128 tisíc korun. V prvním pololetí se jednalo v celém kraji o 891 žáků, 237 z nich jsou absolventi.

 

Schválení příspěvků u Motivačního programu pro střední školství v Ústeckém kraji „Stipendium pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělání“

Jedná se o částku 4 693 tisíc korun, které směřují na podporu oborů, po kterých je mezi řemesly na pracovním trhu největší poptávka.

Seznam podpořených škol najdete v příloze.

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 14.3.2019 / 14.3.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém