Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Tisková zpráva z 72. schůze Rady Ústeckého kraje v V. volebním období

 
 

 
 

Dopravní obslužnost autobusová – plánované změny v dopravě

 

 

Od 1. září dochází k ukončení výuky Střední školy technické, gastronomické a automobilní, Chomutov v

Údlicích. Toto odloučené pracoviště se stěhuje do nových prostor v Chomutově. Z tohoto důvodu už nebude potřeba provozování několika posilových spojů.

Na Chomutovsku půjde o spoje 107 a 110 linku 569 Chomutov-Velemyšleves. V oblasti Kadaň – Žatec pak o spoje 107, 111, 113, 115, 108, 110, 112 a 114 linku 732 Žatec-Chomutov.

 

Odbor dopravy také obdržel požadavek na posun večerního spoje linky 742 Žatec-Velká Černoc s odjezdem v 18:35 hod. ze Žatce o 10 minut později z důvodu zajištění přestupu z komerční linky od Prahy. I přesto, že se standardně krajská doprava té komerční nepřizpůsobuje právě s ohledem na nestálost provozu komerčních linek této změně od 1. září mimořádně vyhoví. Posunem spoje linky 742 o 10 minut později navíc dojde ke vzniku možnost přestupu v Žatci na vlak linky U14 od Jirkova.

 

 

Informace k proplácení prostředků nahraných na kartách BusLine

 

Důležitá informace pro držitele elektronických karet vydaných dopravcem BusLine: Hejtman Oldřich Bubeníček podepsal Veřejný příslib, že každému uživateli takovéto čipové karty, kterému vznikne nárok na vydání finančních prostředků nahraných v elektronické peněžence nebo měl na této kartě nahranou časovou jízdenku a splňuje veškeré náležitosti, poskytne kraj plnění. Jedná se o úhradu nevyčerpaného zůstatku v elektronické peněžence a o úhradu nákladů (95 Kč) na vydání nové dopravní karty DÚK. Plnění veřejného příslibu budou zajišťovat vybraní dopravci DÚK, kteří jsou zároveň vydavateli dopravních karet DÚK. Platnost veřejného příslibu je od 15. 7. 2019 do 13. 9. 2019.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 11.7.2019 / 11.7.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém