Tisková zpráva ze 4. jednání Rady Ústeckého kraje (III.volební období)

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.

Tato zpráva má pouze informativní charakter

6. Blok hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové

6. Rozpočtová opatření č. 13/2008: RÚK rozhodla o navýšení rozpočtu Ústeckého kraje o částku 6,792 miliony korun na celkový objem ve výši 14,473 miliardy korun.

7. Blok zástupce a náměstka hejtmanky Ústeckého kraje Pavla Koudy

7. Změna závazných ukazatelů příspěvkových organizací  Ústeckého kraje v oblasti sociální a zdravotnictví: RÚK souhlasila se změnami závazného ukazatele příspěvek zřizovatele – příspěvku na provoz pro organizace: Krajské nemocnice, příspěvková organizace, Ústav sociální péče Tuchořice a Domov důchodců Dubí

7.a Doplnění materiálu -  doplnění usnesení: RÚK souhlasila se snížením závazného ukazatele příspěvek zřizovatele – příspěvek na provoz o částku 1,1 milionu korun pro Domovy sociálních služeb Kadaň a Mašťov. Současně souhlasila se zvýšením závazného ukazatele příspěvku zřizovatele – investičního  účelového příspěvku o tuto částku na vybudování kolejnicového přepravního systému v tomto zařízení.

8. Blok náměstka hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišery

8. Změny zřizovacích listin příspěvkových organizací  zřizovaných Ústeckým krajem v oblasti sociální: RÚK rozhodla o změně zřizovací listiny příspěvkové organizace Domovy pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem, příspěvková organizace. Rozhodnutím byla provedena změna sídla příspěvkové organizace.

9. Blok členky rady Ústeckého kraje Jany Ryšánkové

9. Dodatek č. 1 ke smlouvě č. 140/2008 o poskytnutí neinvestiční dotace v rámci Programu podpory regionální kulturní činnosti uzavřené dne 20. 3. 2008: RÚK schválila návrh dodatku č. 1 ke smlouvě č. 140/2008 o poskytnutí neinvestiční dotace ze dne 20.3. 2008 v rámci Programu podpory regionální kulturní činnosti společnosti TV Lyra s.r.o. Dodatkem je upravena změna závazného ukazatele - zvýšení procentuelního zastoupení dotace udělené festivalu FEMINA Film k celkovým nákladům z původních 2,89% na 5,76%.

10. Různé

10. Návrh organizační změny: RÚK souhlasila s vytvoření nového odboru „Strategie, přípravy a realizace projektů“ a se zřízením pracovní skupiny pro vznik tohoto odboru.

Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 9.1.2009 / 9.1.2009 | Zveřejnit do: 22.1.2009