Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1636 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 66  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.7.2021Hejtman Schiller jednal v Kryrech na Podbořansku se starosty obcí zasažených bouří o další pomoci a postupu při odstraňování následků živelní pohromy
Ve čtvrtek 24. června odpoledne zasáhla správní území obcí Kryry – Stebno, Blatno a Petrohrad na Podbořansku bouře, která poničila obecní i soukromý majetek, lesní porost i veřejnou zeleň. Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller opakovaně osobně navštívil přímo zasažené obce. Ve středu 7. července se uskutečnila v Kryrech společná schůzka hejtmana se starosty všech zasažených obcí, včetně obce Liběšice – Kluček, která byla zasažena bleskovou povodní.
Ing. Martin Volf
7.7.2021Návštěva z kraje se prošla Zkamenělým lesem, nejnovější expozicí lounského muzea
Radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková a předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimil Skála navštívili společně Oblastní muzeum v Lounech. S ředitelem muzea Jiřím Matyášem zde diskutovali o užší spolupráci příspěvkových organizací v oblasti školství a kultury a také o umístění přírodovědné expozice, která by měla sloužit školám při jejich výuce.
Bc. Vít Hnízdil
7.7.2021Pražští OLDstars opět zaplní roudnický klášter studentským divadlem
O víkendu 9. – 11. 7. 2021 proběhne v prostorách roudnického augustiniánského kláštera a jeho okolí osmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD. Jako každý rok nabídne festival divákům inscenace z repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars a jejích hostů.
Bc. Vít Hnízdil
2.7.2021Pomoc obcím na Podbořansku zasaženým ničivou bouří je potřeba koordinovat. Obracet se můžete na uvedené kontakty. Kraj dodá 50 kusů vysoušečů zdiva
Obec Stebno, která je součástí města Kryry, a obce Blatno a Petrohrad, které v minulém týdnu zasáhla ničivá bouře, prosí všechny zájemce a dobrovolníky o koordinovanou, nikoliv spontánní, pomoc. Dnes jednal Panel humanitárních organizací, který specifikoval tři organizace a kontaktní osoby, na které se všichni zájemci o jakoukoliv pomoc těmto obcím mohou koordinovaně obracet.
Ing. Martin Volf
2.7.2021Digitální technická mapa Ústeckého kraje pomůže při stavebním řízení
Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo na svém zatím posledním zasedání akceptaci Rozhodnutí o poskytnutí dotace na projekt Digitální technická mapa Ústeckého kraje. Návrh rozhodnutí byl vydán Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR na základě žádosti Ústeckého kraje o poskytnutí dotace v rámci III. Výzvy Vysokorychlostní internet – Vznik a rozvoj digitálních technických map krajů Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
Bc. Vít Hnízdil
29.6.2021Týden očima hejtmana Jana Schillera 21. – 27. června
V pátek 25. června jsem navštívil obce na Lounsku, které v předchozím dni zasáhla bouře doprovázená jevem „downburst“. V obcích Kryry – Stebno, Blatno a Petrohrad bouře zanechala značné škody na majetku, naštěstí si však nevyžádala žádné lidské oběti ani zranění. Se starosty dotčených obcí jsem jednal o pomoci, kterou je Ústecký kraj připraven poskytnout. Jedná se jak o pomoc materiální, finanční tak i metodickou. Pomoc jsme však nabídli i obcím na jižní Moravě, které se vyrovnávají s následky tornáda.
Ing. Martin Volf
1.7.2021Ústecký kraj je zase o krok blíže k transformaci regionu
Vize transformace Ústeckého kraje se pomalu stává skutečností. Regionální stálá konference Ústeckého kraje (RSK ÚK) ve středu 30. června schválila krajský plán transformace a z celkem 49 projektů vybrala 11 strategických, které budou doporučeny k financování z Operačního programu Spravedlivá transformace.
Ing. Martin Volf
1.7.2021Ústecký kraj chce přilákat české produkce. Filmařům přerozdělí dva miliony korun
Zastupitelé Ústeckého kraje v minulém týdnu schválili nový dotační program na podporu audiovizuální tvorby v Ústeckém kraji. Program významně podpoří místní ekonomiku. Z pilotního programu kraj podpoří filmaře s majoritní českou finanční účastí, kteří si pro natáčení vyberou právě Ústecký kraj.
Bc. Vít Hnízdil
1.7.2021Ústecké MASky poslaly 100 tisíc korun obci Stebno postižené tornádem
Krajské sdružení Místních akčních skupin (MAS) Ústeckého kraje poslalo dar ve výši 100 tisíc korun obci Stebno na Lounsku, kterou minulý týden postihla živelná pohroma ve formě tornáda. Živel napáchal sice menší škody než na jižní Moravě a nevyžádal si zranění, přesto obyvatelé Stebna přišli během chvíle o střechu nad hlavou.
Bc. Vít Hnízdil
30.6.2021Krajská zdravotní upraví od 1. července provozní dobu odběrových center
Krajská zdravotní, a. s., (KZ) upraví od čtvrtka 1. července 2021 v odběrových centrech ve svých nemocnicích provozní dobu pro vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2. Celotýdenní dvanáctihodinová provozní doba zůstává nezměněna v odběrovém centru v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.
Bc. Vít Hnízdil
29.6.2021Očkovací látky z děčínského očkovacího centra se znehodnocovat nebudou
V minulých dnech Krajská zdravotní preventivně informovala, že v očkovacím centru v Děčíně došlo 24. června k mimořádné události, která způsobila přerušení dodávky elektrického proudu do chladicích zařízení, ve kterých se uchovávají očkovací látky Comirnaty (Pfizer/BioNTech).
Mgr. Hana Šťástková
28.6.2021Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Ústeckým krajem zve na on-line workshop k možnostem financování transformace v uhelných regionech
Ministerstvo pro místní rozvoj a Ústecký kraj zvou zájemce na WORKSHOP určený pro ODBORNOU VEŘEJNOST, MSP, NNO, zástupce MUNICIPALIT a INSTITUCÍ v Ústeckém kraji, jehož cílem je seznámit účastníky s možnostmi financování transformace v uhelných regionech v návaznosti na Plán spravedlivé územní transformace (PSÚT).
Ing. Martin Volf
28.6.2021Hejtman Jan Schiller v pátek navštívil obce na Lounsku zasažené ničivou bouří
Ve čtvrtek 24. června odpoledne zasáhla správní území obcí na Lounsku Kryry – Stebno, Blatno a Petrohrad bouře, která poničila obecní i soukromý majetek. V pátek se proto vypravil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller přímo do zasažených obcí Kryry – Stebno a Blatno. Uskutečnily se schůzky se starosty obcí, kteří informovali o tragické události a jejím rozsahu. Ústecký kraj je připravený pomoci zasaženým obcím metodicky, finančně i materiálně.
Ing. Martin Volf
28.6.2021Takřka 5,5 miliónů korun směřuje na zvýšení komfortu pacientů litoměřické nemocnice
Dodána již byla velká část vybavení pořizovaného z dotace s názvem „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče na území Ústeckého kraje - 2020“, kterou čerpá Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Litoměřice, o. z., od Krajského úřadu Ústeckého kraje. Jako poslední byl z této finanční pomoci ze strany kraje v předposledním červnovém týdnu dodán nový ultrazvuk pro ortopedii v hodnotě 180 tisíc korun.
Mgr. Hana Šťástková
28.6.2021Litoměřická nemocnice pořídila pro zvýšení komfortu svých zaměstnanců vybavení v hodnotě přes půl miliónu
Ke svému konci se chýlí dotace s názvem „Podpora kvality pracovních podmínek a prostředí zdravotnického personálu u poskytovatelů akutní lůžkové péče na území Ústeckého kraje - 2020“, kterou čerpá Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Litoměřice, o. z., od Krajského úřadu Ústeckého kraje. Za přidělené finance ve výši 678 tisíc korun nemocnice nakoupila vybavení zvyšující pohodlí pro práci zdravotníků. Dotace bude uzavřena ke konci června 2021.
Mgr. Hana Šťástková
25.6.2021Ústecký kraj je připraven poskytnout pomoc jižní Moravě a monitoruje situaci na území regionu
Vedení Ústeckého kraje deklaruje připravenost poskytnout pomoc jižní Moravě zasažené ničivým tornádem. O konkrétní humanitární či finanční pomoci bude jednat hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller v rámci Rady Asociace krajů ČR se svým kolegou hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem. Oddělení krizového řízení Krajského úřadu Ústeckého kraje monitoruje situaci ohledně povětrnostních podmínek na území našeho regionu a komunikuje se starosty obcí, které zasáhl silný vítr a způsobil různé škody.
Ing. Martin Volf
25.6.2021V děčínském očkovacím centru došlo k narušení teplotního řetězce očkovací látky
V očkovacím centru v Děčíně došlo ve čtvrtek 24. června k mimořádné události, která způsobila přerušení dodávky elektrického proudu do chladicích zařízení, ve kterých se uchovávají očkovací látky Comirnaty (Pfizer/BioNTech).
Bc. Vít Hnízdil
25.6.2021Krajská zdravotní ocenila své zaměstnance za výsledky v oblasti vědy a výzkumu
Krajská zdravotní, a. s., (KZ) uspořádala ve středu 23. června 2021 v červené aule Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem sedmý ročník Výroční vědecké konference spojený s předáním ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu – cen Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., nejúspěšnějším jednotlivcům a kolektivům z řad lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků ze spolupracujících profesí. Mimořádně šlo o předání ocenění za roky 2020 i 2019, protože konání konference loni zhatila pandemie nemoci COVID-19. Záštitu nad akcí převzal Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.
Mgr. Hana Šťástková
22.6.2021Týden očima hejtmana Jana Schillera 14. – 20. června
Oslavy letního slunovratu a příchod astronomického léta jsou již za námi. Tento svátek byl v minulosti slaven v mnoha kulturách a různými způsoby. Společným znakem však byly slunce, příroda a životní energie. I já bych vám rád popřál mnoho slunných dní ve vašem životě, mnoho pozitivní energie a co nejvíce času stráveného společně s vašimi blízkými.
Ing. Martin Volf
24.6.2021Dobrý list komory získalo v Mostě 43 absolventů středních škol
Okresní hospodářská komora Most (OHK Most) již podevatenácté ocenila odborné znalosti a dovednosti absolventů středních a středních odborných škol Dobrým listem komory. V letošním roce převzalo toto prestižní komorové ocenění ve velké zasedací místnosti na mosteckém magistrátu z rukou předsedy OHK Most Rudolfa Junga 43 absolventů středních a středních odborných škol na Mostecku.
Bc. Vít Hnízdil
24.6.2021Zahrada Čech se stane součástí Městských kulturních zařízení v Litoměřicích
Od 1. července přijmou Městská kulturní zařízení v Litoměřicích pod svoji hlavičku výstaviště Zahrada Čech. Rozšíří se tak možnost dalšího rozvoje areálu, příležitost dělat kulturu i v dalších objektech a posílí se i kolektiv zaměstnanců. Nově tedy budou Městská kulturní zařízení spravovat kromě Kulturního a konferenčního centra, kina a divadla taktéž výstaviště.
Mgr. Hana Šťástková
23.6.2021Výběrové řízení si studenti OA a SPŠ Teplice zkusili nanečisto
Pro studenty Obchodní akademie a Střední průmyslové školy v Teplicích byl zorganizován projekt „Úspěšné výběrové řízení“. Žáci pod vedením učitelek ekonomických předmětů absolvovali přípravu na výběrové řízení a vlastní pohovor.
Bc. Vít Hnízdil
22.6.2021Hejtman přivítal léto ve sportovním areálu Strupčice
Na zahájení letní sezóny sportovního areálu ve Strupčicích na Chomutovsku přijel jako vzácný host hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, aby velkým klíčem symbolicky odemkl brány místního areálu s koupalištěm. V rámci kulturně-zábavného odpoledne proběhla také soutěž v házení vajec na dálku či vypouštění balónků s přáníčky.
Bc. Vít Hnízdil
21.6.2021Podpis smluv stvrdil převzetí Lužické nemocnice v Rumburku pod Krajskou zdravotní, a. s., od 1. července 2021
V průběhu zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje byly podepsány klíčové smlouvy o převzetí Lužické nemocnice v Rumburku pod správu Krajské zdravotní, a. s. Nemocnice se stane od 1. července 2021 odloučeným pracovištěm Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Bude tak završen klíčový bod transformace této nemocnice do systému krajské zdravotní péče začleněním do sítě největšího poskytovatele zdravotních služeb v Ústeckém kraji.
Ing. Martin Volf
18.6.2021Zdravotníci naočkovali v Ústeckém kraji už více než 500 tisíc dávek vakcíny proti COVID-19
Očkování proti onemocnění COVID-19 podstoupilo už více než 337 tisíc obyvatel Ústeckého kraje. Přes 170 tisíc lidí dostalo dvě dávky vakcíny. Celkový počet vyočkovaných dávek se v Ústeckém kraji přehoupl přes 510 560.
Ing. Martin Volf

Zobrazeno je 25 z celkem 1636 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 66  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém