Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1583 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 25 26 27 28 -29- 30 31 32 33 ... 64  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
13.3.2020Přehled vydaných nařízení a usnesení vlády zveřejněných dnes ve Sbírce zákonů ČR [PDF, 107 kB]
Přinášíme Vám přehled dnes vydaných nařízení a usnesení vlády v souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným na území celé České republiky.
Ing. Martin Volf
13.3.2020Ústecký kraj je připraven k neprodlené distribuci OOP na poskytovatele zdravotní péče a sociální péče – čekáme na závoz od Ministerstva zdravotnictví
Rada Ústeckého kraje na svém 90. zasedání dne 13. března 2020 vzala na vědomí oznámení ministra zdravotnictví ze dne 11. března 2020 ohledně darování centrálně nakoupených respirátorů a e-mail Ministerstva zdravotnictví se zasláním dohody o plné moci ze dne 12. března 2020 (19.09 hodin).
Mgr. Hana Šťástková
13.3.2020Doporučení odboru školství, mládeže a tělovýchovy k termínům zápisů k povinné školní docházce
Pokud MŠMT nestanoví jinak, doporučuje Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje, s ohledem na vyhlášení nouzového stavu a další okolnosti, stanovit termíny zápisů k povinné školní docházce v nejzazším možném období, tj. v týdnu od 27. do 30. dubna 2020.
Mgr. Hana Šťástková
12.3.2020TISKOVÁ ZPRÁVA z mimořádného jednání Krizového štábu Ústeckého kraje ze dne 12. března 2020
Vláda České republiky vyhlásila dnešním dnem od 14.00 hodin NOUZOVÝ STAV platný pro celé území České republiky. V návaznosti na to zasedal v 18.00 hodin Krizový štáb Ústeckého kraje. Důležité informace uvádíme níže.
Ing. Martin Volf
12.3.2020Hejtman se sešel s velvyslancem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska
Hejtman Oldřich Bubeníček přivítal na krajském úřadě velvyslance Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR Nicholase Stewarta Archera. Mluvili spolu zejména o těžbě uhlí, dekarbonizaci a životním prostředí.
Bc. Vít Hnízdil
12.3.2020Aktuální informace MŠMT k vyhlášení nouzového stavu v ČR
Vláda svým usnesením ze dne 12. 3. 2020 vyhlásila nouzový stav a zakázala osobní přítomnost žáků a studentů při vzdělávání nebo studiu nově pro ZUŠ, zájmové vzdělávání ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání, jazykové školy, jednoleté jazykové pomaturitní kurzy.
Bc. Vít Hnízdil
12.3.2020Autobusy upravují provoz na prázdninový režim
V návaznosti na uzavření všech typů škol v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 přistoupil Ústecký kraj k navazujícím opatřením. Od pondělí 16. března budou jezdit autobusy DÚK v prázdninovém režimu.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
12.3.2020Ústecký kraj zahajuje sběr požadavků na dodávky a distribuci respirátorů
Ústecký kraj zahajuje prostřednictvím interaktivního webového formuláře sběr požadavků od zdravotních a sociálních služeb na dodávky a distribuci respirátorů.
Mgr. Hana Šťástková
12.3.2020Hejtman svolal na pondělí 16. března 2020 vzhledem k prohlubující se epidemiologické situaci další jednání Krizového štábu Ústeckého kraje
Jednání se bude konat od osmi hodin v budově krajského úřadu. Po jednání proběhne tiskový brífink pro zástupce médií.
Mgr. Hana Šťástková
12.3.2020Ústecký kraj zajistí bezodkladnou redistribuci respirátorů pro potřeby poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, jakmile je obdrží od Ministerstva zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví krajům přislíbilo, že jim ve čtvrtek 12. března 2020 zašle informace, kolik každý kraj obdrží (v pátek či v sobotu) respirátorů. Ústecký kraj proto osloví poskytovatele všech zdravotních a sociálních služeb na svém území s pokyny, jak zabezpečit rychlou a účinnou redistribuce respirátorů. První dodávky do centrální odběrného místa v Ústeckém kraji se mají uskutečnit snad již v pátek 13. března 2020.
Bc. Vít Hnízdil
11.3.2020Informace pro poskytovatele zdravotních služeb a sociálních služeb – COVID-19 a respirátory
Ústecký kraj připravuje v návaznosti na sdělení Ministerstva zdravotnictví České republiky redistribuci respirátorů na území Ústeckého kraje.
Mgr. Hana Šťástková
11.3.2020Ústecký půlmaraton se letos chystá oslavit 10. výročí
Deset let zkrášluje život v krajském městě běžecký závod Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem. Za tak dlouhé období si zde vybudoval pevné místo mezi sportovními akcemi. Kdysi provinční závod se může nyní pyšnit zlatou známkou kvality World Athletics. Do regionu přijíždějí rok co rok ti nejlepší světoví běžci.
Bc. Vít Hnízdil
11.3.2020Informace Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření ZUŠ a DDM
Vzhledem k nejasnostem výkladu a častým dotazům uvádíme níže stanovisko Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Bc. Vít Hnízdil
10.3.2020INFORMACE MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR K MIMOŘÁDNÉMU OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ K UZAVŘENÍ ŠKOL
Opatření Ministerstva zdravotnictví zakazuje osobní přítomnost při vzdělávání nebo studiu a týká se všech žáků a studentů. Na základní škole se pak týká také přípravných tříd a přípravného stupně základní školy speciální. Netýká se osobní přítomnosti zaměstnanců ve školách a školských zařízeních. Opatření je platné do odvolání.
Ing. Martin Volf
10.3.2020Ústecký kraj spolupracuje s Ministerstvem zdravotnictví na distribuci respirátorů ochranné třídy FFP2 a FFP3
Ústecký kraj obdržel návrh ministerstva na způsob rozdělení respirátorů ochranné třídy FFP2 a FFP3, které začíná v tomto týdnu Ministerstvo zdravotnictví centrálně nakupovat. Ústecký kraj je připraven na uvedeném modelu participovat a brzy obešle zejména poskytovatele zdravotních a sociálních služeb s dotazem na požadovaný počet potřebných osobních ochranných prostředků.
Mgr. Hana Šťástková
10.3.2020Bronzová medaile putuje do Hamru
Do Brna se sjeli mladí truhláři ze všech krajů České republiky, aby poměřili síly ve finále VIII. ročníku Mistrovství ČR oboru truhlář. Ústecký kraj reprezentoval žák třetího ročníku SOŠ Litvínov-Hamr Ludvík Steuter, jenž si účast ve finále zajistil vítězstvím v krajském kole soutěže.
Bc. Vít Hnízdil
9.3.2020Zastupitelé rozhodli o podpisu Deklarace „Zdravý Ústecký kraj“ k podpoře udržitelného rozvoje, zdraví a kvality života
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na začátku zasedání zastupitelstva informoval zastupitele o dosavadních aktivitách vedení kraje a dalších relevantních subjektů týkajících se opatření proti šíření koronaviru. Součástí jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje bylo vystoupení ředitelky Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje. Jedním ze společných opatření kraje a hygienické stanice je informační kampaň vedená pomocí letáků v hromadné dopravě.
Bc. Vít Hnízdil
9.3.2020Obnova na sesunuté trati 097 Řetenice - Lovosice je o krok blíž - Ústecký kraj tento krok vítá
Centrální komise ministerstva dopravy schválila záměr projektu k obnově železniční trati Řetenice – Lovosice, který předložila Správa železnic. Tato trať byla poškozena sesuvem po silných dešťových srážkách. V úseku Radejčín – Lovosice dnes zajišťuje přepravu cestujících náhradní autobusová doprava. To se do budoucna stane minulostí.
Mgr. Markéta Voleníková
9.3.2020Úspěšným sportovcům z dětské olympiády se dostalo pocty a uznání Zastupitelstva Ústeckého kraje
Osmnáct medailí přivezli mladí sportovci Ústeckého kraje z letošních Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020, které se konaly v termínu 19. – 24. ledna 2020 v Karlovarském kraji. Tento medailový počin jim zajistil v hodnocení krajů desátou příčku.
Bc. Vít Hnízdil
7.3.2020Reprezentační ples Ústeckého kraje zrušen
Vedení Ústeckého kraje se v nastalé situaci po vyhodnocení všech relevantních informací rozhodlo s předstihem zrušit konání krajského reprezentačního plesu, který byl plánován na sobotu 21. března 2020 v Teplicích.
Ing. Martin Volf
6.3.2020Hejtman Ústeckého kraje se v souvislosti se šířením koronaviru zúčastnil jednání členů Rady Asociace krajů České republiky a Bezpečnostní rady státu
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se dnes zúčastnil jednání členů Rady Asociace krajů České republiky a Bezpečnostní rady státu. Spolu s ostatními přítomnými řešil aktuální situaci v regionu i v celé republice.
Ing. Martin Volf
10.3.2020Nábor zrušen! Akce Zapište se do registru dárců kostní dřeně v pondělí 16. března v Ústí nad Labem
V souvislosti s rozhodnutím vlády ruší registr hromadné nábory. O náhradním termínu náboru budete včas informováni.
Mgr. Markéta Voleníková
6.3.2020V Neštěmicích včera otevřeli za přispění Ústeckého kraje školu i knihovnu zároveň
V ústecké čtvrti Neštěmice se oficiálně otevřela speciální a praktická škola, kde jsou děti, které potřebují při vyučování speciální péči a pozornost pedagogů. Rekonstrukce budovy, kterou hradil Ústecký kraj jakožto zřizovatel, stála téměř 80 milionů korun.
Bc. Vít Hnízdil
6.3.2020Ústecký kraj nabízí několik TOP turistických cílů
Cestovatelský portál Kudy z nudy připravil symbolickou dvacítku turistických zajímavostí Česka na rok 2020. Mezi TOP 20 je také několik tipů a atraktivních turistických cílů z Ústeckého kraje. Připravte se, turistická sezóna už brzy začne.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
5.3.2020Ústecký kraj příspěvkovým organizacím v oblasti školství zasílá doporučení, metodické pokyny a informace
V návaznosti na aktuální situaci v Ústeckém kraji, ale také s přihlédnutím k vývoji šíření tohoto viru v Evropě, zejména Itálii, nedoporučuje Krizový štáb občanům Ústeckého kraje návštěvu této země, a to nejen do aktuálně nejvíce postižených regionů.
Ing. Martin Volf

Zobrazeno je 25 z celkem 1583 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 25 26 27 28 -29- 30 31 32 33 ... 64  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém