Orientační nabídka


 

Tiskové informace

logo ÚK
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 3123 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 108 109 110 111 -112- 113 114 115 116 ... 125  další stránka >
 
 • footGrafici z Hamru sklidili s autorskými kalendáři úspěch (6.3.2019)
  Hamerští grafici patří mezi špičku svého oboru. Potvrdili to hned třemi oceněními, která si přivezli z celorepublikové soutěže Doteky papíru pořádanou firmou Antalis. Tématem letošního uměleckého klání se stal Kalendář. Obor Grafický design Střední odborné školy v Litvínově- Hamru, příspěvkové organizace Ústeckého kraje, reprezentovali žáci třetího ročníku.

 • 1Kardiocentrum pro Ústecký kraj je na dosah (5.3.2019)
  Představitelé Krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče se sešli s vedením Krajské zdravotní a.s. za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a náměstka pro zdravotnictví Stanislava Rybáka. Hovořilo se především o kolektivním vyjednávání o platech zdravotnického i nezdravotnického personálu v nemocnicích Krajské zdravotní a o vznikajícím komplexním kardiocentru v Ústeckém kraji.

 • logo ÚKKrajští zastupitelé ČSSD vypověděli koaliční smlouvu (4.3.2019)
  Klub zastupitelů Ústeckého kraje zvolených za ČSSD vypověděl v pondělí 4. března 2019 koaliční smlouvu uzavřenou pro období 2016 – 2020 mezi koaličními partnery KSČM, ČSSD a koalice SPD – SPO.

 • Ceny diváka 2018 MostV mosteckém divadle se udělovaly Ceny diváka 2018 (4.3.2019)
  V Městském divadle Most se před premiérou inscenace Bosé nohy v parku uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Cena diváka za rok 2018. Předání cen proběhlo za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, předsedy dozorčí rady divadla Vlastimila Vozky a jednatele Václava Hofmanna.

 • MechanikNejlepší žáci oboru Mechanik seřizovač postoupili do celostátního finále (4.3.2019)
  Mezi nejvíce žádanou profesi na trhu práce patří Mechanik seřizovač se zaměřením na CNC obráběcí stroje, a proto je tento obor právem zařazen do celostátní soutěže České ručičky 2019 pod názvem KOVO Junior 2019 – Mechanik seřizovač.

 • 1Představitelé severočeských obcí se sešli na sněmu (28.2.2019)
  Pravidelný výroční sněm Svazu severočeských obcí (SESO) se konal na Krajském úřadě Ústeckého kraje, starostky a starosty přišel pozdravit také hejtman Oldřich Bubeníček, který sněmu udělil svou osobní záštitu.

 • 1Hejtman Bubeníček přijal starosty Benešova a Malé Veleně (27.2.2019)
  Projednat problematiku vlastnictví a rekonstrukce mostku, budování a údržby cyklostezky a také probrat omezení silničního provozu při plánovaných investicích do dopravní infrastruktury přišli k hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi starosta Benešova nad Ploučnicí Pavel Urx a starosta Malé Veleně Václav Růžička.

 • Ománský konzulNa konci školního roku by mohli do Ústeckého kraje přijet studenti z exotického Ománu (26.2.2019)
  Hejtman Oldřich Bubeníček přivítal na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem budoucího honorárního konzula Sultanátu Omán Iva Vaňka. Tématem jednání byla možná návštěva ománských studentů v Ústeckém kraji.

 • logo ÚKNa tratě v Ústeckém kraji vstoupí Die Länderbahn (27.2.2019)
  Rada Ústeckého kraje dnes rozhodla o uzavření smlouvy na zajištění železniční dopravy na Lounsku. Od prosince 2019 tu bude jezdit dopravce Die Länderbahn, který nasadí sedm vozidel RegioSprinter, jež následně ještě projdou modernizací.

 • 001FOTOGALERIE: Výtěžek z krajského plesu letos získá jirkovská armáda spásy. Konal se již pošestnácté (25.2.2019)
  Letošní ročník reprezentačního krajského plesu hostilo Městské divadlo v Chomutově. Právě v těchto prostorách si návštěvníci užili vystoupení hudebních hvězd jako je Marie Rottrová, Roman Vojtek, Milan Peroutka či Petra Vraspírová. Symbolický šek s výtěžkem z prodeje vstupného letos předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ředitelce Centra sociálních služeb v Jirkově, kde má nově vzniknout zahrada v blízkosti tamního azylového domu.

 • Holiday World 2019Ústecký kraj prezentuje na veletrhu Holiday World to nejkrásnější z regionu a pokřtil cykloprůvodce Labské stezky (22.2.2019)
  Od čtvrtka do neděle hostí Výstaviště Praha 28. ročník středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Mezi stovkami vystavovatelů nechybí ani stánek Ústeckého kraje s expozicí Brána do Čech. A právě zde pokřtili v úvodní den akce aktualizovaného cykloprůvodce Labská stezka 2019.

 • 2Jak dál s dluhy a exekucemi v Česku, ptali se na diskuzi v Ústí nad Labem (20.2.2019)
  Unikátní projekt Karlovy univerzity „Česko! A jak dál?“ odstartoval v Ústí nad Labem. Rektor univerzity profesor Zima navštívil během dne ve městě seniory, v odpoledních hodinách potom proběhla v městském muzeu veřejná debata na téma dluhů a exekucí, což je pro Ústecký kraj palčivý problém. V rámci diskuze vystoupil také první náměstek hejtmana Martin Klika.

 • 01Nově zvolení starostové se proškolili v krizovém řízení (20.2.2019)
  Městy a obcemi z okresu Ústí nad Labem dnes krajský úřad zahájil sérii školení určenou především pro nově zvolené starosty a vedení obcí v Ústeckém kraji. Školení je zaměřeno na oblast krizového řízení, příslušnou legislativu, povinnosti a možnosti obcí při řešení mimořádných situací.

 • 01V České Kamenici se sešel hejtman Bubeníček s nejmladším starostou města (19.2.2019)
  První celodenní výjezd hejtmana Oldřicha Bubeníčka v letošním roce směřoval do České Kamenice, kde aktuálně úřaduje nejmladší starosta města v České republice Jan Papajanovský. Ten také hejtmana přivítal a doprovázel v průběhu celého dne spolu s místostarostou Václavem Dolečkem a tajemníkem úřadu Lubomírem Tůmou.

 • 01Euroregion Krušnohoří řešil obchvat Brandova (15.2.2019)
  Dopravní komise Euroregionu Krušnohoří se sešla na mosteckém autodromu, kde probrala aktuální problematiku dopravy a dopravní infrastruktury a seznámila se s činností autodromu a kurzy bezpečné jízdy. Na tato setkání jezdí pravidelně také náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

 • změny-busDobrá zpráva pro Litoměřicko, od pondělí přibydou další spoje (14.2.2019)
  Od pondělí 18. února se opět zlepší doprava pro cestující na Litoměřicku, do upravených jízdních řádů přibydou další spoje. Jedná se již o třetí vlnu od začátku února, celkem už se podařilo posílit dopravní obslužnost o 34 spojů, a to pouze samostatnými silami Dopravní společnosti Ústeckého kraje ve spolupráci s odborem dopravy krajského úřadu.

 • Mladý chemikNejlepší mladí chemici Ústeckého kraje navštívili po roce Lovosice (14.2.2019)
  V sále lovosického kulturního centra Lovoš se uskutečnilo vyhlášení 7. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika Ústeckého kraje“. Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil také Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství a vedoucí odboru školství Dagmar Waicová.

 • 01Žáci z ústecké průmyslovky jsou mistři republiky (13.2.2019)
  Šestice žáků Střední průmyslové školy, Ústí nad Labem, Resslova 5, příspěvkové organizace vybojovala titul mistrů republiky v plavání školních sportovních klubů pro rok 2019.

 • 1Krajské setkání Svazu měst a obcí proběhlo na krajském úřadě (12.2.2019)
  Tradiční každoroční krajská setkání zahájil Svaz měst a obcí České republiky tentokrát v Ústeckém kraji. Na krajském úřadě se sešli představitelé obcí, měst a primátoři statutárních měst a nechyběl ani hejtman Oldřich Bubeníček. Právě Teplice z Ústeckého kraje se v nedávné době staly posledním statutárním městem, které přistoupilo do SMO.

 • CzechInvestCzechInvest a krajský úřad pořádají pro podnikatele Ústeckého kraje konzultační den (12.2.2019)
  Regionální kancelář agentury CzechInvest pro Ústecký kraj pořádá v úterý 26. února od 10 do 15 hodin v Asistenčním centru Most konzultační den pro podnikatele. Cílem akce budou individuální konzultace podnikatelských záměrů v rámci podpory pro začínající i stávající podnikatele, programů z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost či konzultace k podpoře exportu a služeb CzechInvestu.

 • 1Autobusová doprava na Litoměřicku se stabilizuje (12.2.2019)
  Náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek přijel na pozvání starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče na setkání starostů Litoměřicka. Tématem byla především aktuální situace v oblasti dopravní obslužnosti, konkrétně v autobusové dopravě, kterou zde od ledna zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje.

 • OšetřovatelkyKrajské město hostilo 14. ročník Ústeckého dne ošetřovatelství (11.2.2019)
  Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická (VOŠZ a SŠZ) v Ústí nad Labem za podpory pedagogické sekce České asociace sester a ve spolupráci s Masarykovou nemocnicí v Ústí nad Labem uspořádala 14. ročník odborné konference Ústecký den ošetřovatelství.

 • znakReakce náměstka Komínka na vyjádření ministryně financí Schillerové (11.2.2019)
  "Odmítám návrh ministryně financí, jak zajistit prostředky do rozpočtu republiky na úkor krajů, jejich obyvatel a regionálních tratí," říká náměstek Komínek k úsporným návrhům vlády.

 • fotoProjekt Vita-Min vstupuje do své finální fáze (6.2.2019)
  V rámci projektu Vita-Min – Život s hornictvím proběhla, za účasti všech partnerů a přizvaných odborníků z oblasti báňské problematiky, v pořadí již 2. oborná konference v saském Freibergu, a na ní navazující exkurze v místním rudném dole „Reiche Zeche“.

 • HospicMostecký hospic převzal z rukou představitelů oblíbeného seriálu šek na téměř sto tisíc (6.2.2019)
  „Za peníze pořídíme našim nemocným klientům léky a náplasti tišící bolest,“ prohlásila na slavnostním předání šeku ředitelka Hospicu v Mostě Blanka Števicová. Šek v hodnotě 93 921 korun jí předal za přítomnosti režiséra seriálu Most! Jana Prušinovského a představitele hlavní role Luďana v podání herce Martina Hofmanna kreativní producent České televize Michal Reitler.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 3123 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 108 109 110 111 -112- 113 114 115 116 ... 125  další stránka >
 

Související odkazy

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém