Orientační nabídka


 

Tiskové informace

logo ÚK
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 3095 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 124  další stránka >
 
 • 01Historické město roku 2023 je z Ústeckého kraje (3.5.2024)
  Město Žatec se stalo vítězem prestižní soutěže Historické město roku 2023, kterou pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

 • SeminářInternet jako hrozba pro děti. Krajský úřad uspořádal seminář (3.5.2024)
  Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnil seminář Ondřeje Moravčíka z Policejního prezidia ČR na téma „Zapomenutá generace. Proč přehlížíme bezpečí malých (do 10 let) na internetu a jak to napravit.“ Této akce se zúčastnili manažeři prevence kriminality, zástupci městské policie, OSPOD, škol a školek.

 • 01Domov se zvláštním režimem v Krásně Lípě prošel rekonstrukcí (3.5.2024)
  V Domovech pro seniory Šluknov – Krásná Lípa, středisku Krásná Lípa byla ukončena rekonstrukce ubytovacího pavilonu C. Budova, jejíž kapacita je 27 osob, má nový venkovní výtah, opravenou střechu i ubytovací prostory. Rekonstrukce byla spolufinancována Ministerstvem práce a sociálních věcí a Ústeckým krajem.

 • Čarodějnice DZB TuchořiceKlienti domova si užili čarodějnické odpoledne (3.5.2024)
  Klienti Domova „Bez zámků“ Tuchořice pokřtili svůj nový prostor s ohništěm, který se vytvořili svépomoci se zaměstnanci.

 • Osobnost Ústeckého kraje 2023Osobnosti Ústeckého kraje převzaly ocenění za rok 2023 (2.5.2024)
  V prostorách Zahradního domu a galerie Teplice se konalo slavnostní vyhlášení výsledků čtenářské ankety Osobnost roku 2023 Ústeckého kraje. Nad projektem převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje.

 • Už tě nemám rád film premiéraRegionální premiéra filmu Už Tě nemám rád zaplnila Hraničář (2.5.2024)
  V úterý 30. dubna proběhla úspěšná regionální premiéra koprodukčního filmu Už Tě nemám rád, který vznikl ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje. Film měl premiéru 39. MFF ve Varšavě v roce 2023, kde získal zvláštní cenu poroty. Na premiéře nechyběla delegace tvůrců filmu, mezi nimi i režisér Zdeněk Jiráský a představitelé hlavních rolí Maisha Romera Kollmann a Daniel Zeman.

 • 01Dobrá zpráva pro turisty: Kozí dráha pojede až do Krupky (4.5.2024)
  Pro oblast cestovního ruchu v Ústeckém kraji, konkrétně pro nabídku turistické dopravy přichází významná dobrá zpráva. Správa železnic pracuje na zprovoznění úseku Kozí dráhy z Telnice do Krupky. Nyní finalizuje zadávací dokumentaci a připravuje vypsání výběrového řízení na stavební práce v tomto více jak devítikilometrovém úseku. Předpoklad je, že práce by měly být hotové ve třetím čtvrtletí.

 • 01V Roudnici nad Labem se se starosty řešila VRT (30.4.2024)
  Den s Ústeckým krajem – tedy setkání vedení kraje se starosty okresu Litoměřice, hostila tentokrát Roudnice nad Labem, kde přítomné vítal starosta František Padělek.
  Radní představili aktivity kraje v letošním roce a v diskuzi zodpověděli dotazy přítomných. Největší zájem vyvolalo blížící se schvalování aktualizace Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje v souvislosti s plánovanou výstavbou vysokorychlostní železnice, která se právě litoměřického okresu významně dotýká.

 • BanátÚstecký kraj obnovuje aktivní spolupráci v regionu srbského Banátu (30.4.2024)
  Ústecký kraj v uplynulých deseti letech úzce spolupracoval s regionem srbského Banátu. V letošním roce dochází k obnově aktivní spolupráce.

 • 01Hasit hořící olej vodou není dobrý nápad, vědí žáci ZŠ Elišky Krásnohorské (30.4.2024)
  V rámci projektu Hasiči pro školy se na Základní škole Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem konal den se složkami integrovaného záchranného systému (IZS). Pro žáky byly připraveny nejen přednášky, ale i stanoviště s technikou, kterou IZS ke své činnosti využívá. Akci osobně podpořil také radní Ústeckého kraje pro oblast finanční Jan Růžička.

 • 01Zlatou kuklu vyhrála Střední škola technická v Mostě (29.4.2024)
  Na Střední škole technické v Mostě se konal pod záštitou hejtmana Jana Schillera a Svazu průmyslu a dopravy ČR devátý ročník odborné soutěže ve svařování O Zlatou kuklu společnosti SIAD. Z celé České republiky se jí zúčastnilo 18 škol. Ve třech metodách svařování soutěžilo celkem 38 žáků.

 • 00Výbory pro menšiny z obou krušnohorských krajů jednaly v Chomutově (29.4.2024)
  V Chomutově proběhlo první společné jednání výborů pro národnostní menšiny Ústeckého a Karlovarského kraje. Setkání, kterého se zúčastnili také představitelé měst Chomutov, Most a Trmice, se uskutečnilo v historické budově chomutovské radnice. Důležitým tématem bylo zvládání příchodu uprchlíků z Ukrajiny a rostoucí napětí ve společnosti.

 • Dotace začínající podnikatelé 2024Koncem května začne příjem žádostí o dotace pro podnikatele (29.4.2024)
  Dubnové Zastupitelstvo Ústeckého kraje i letos schválilo dotační program pro začínající podnikatele. Příjem žádostí o dotace bude zahájen 27. května a ukončen 28. června 2024.

 • Film TuchořiceZ tuchořických klientů domova se stali herci (29.4.2024)
  V Domově „Bez zámků“ Tuchořice se konala premiéra nového filmu. Snímek je určen především pro filmový festival Mental Power Prague Film Festival, který proběhne v Praze 7. a 8. června. Film tvořili sami zaměstnanci Domova.

 • 01Členové regionální stálé konference doporučili k realizaci další dva strategické projekty (25.4.2024)
  V prostorách Inovačního centra ÚK proběhlo 46. zasedání Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK), během kterého byly projednány další dva strategické projekty z Operačním programu Spravedlivá transformace (OPST) - Zavádění vodíkové mobility ve městě Ústí nad Labem a GET CENTRUM UJEP.

 • Pietní akt KrupkaV Krupce uctili památku obětí pochodu smrti (25.4.2024)
  U památníku 313 obětí pochodu a transportu smrti z dubna 1945 na Prokopce u Krupky na Teplicku se uskutečnil tradiční akt se vzpomínkou na oběti 2. světové války. Tradiční akce se účastnili přední představitelé politického, občanského i náboženského života.

 • 00Hejtman jednal s prezidentem Hospodářské komory ČR (25.4.2024)
  Hejtman Jan Schiller jednal s prezidentem Hospodářské komory ČR Zdeňkem Zajíčkem a jeho kolegy z Ústeckého kraje. Společně diskutovali o budoucnosti regionu i vývoji pracovního trhu.

 • CSRCena hejtmana za společenskou odpovědnost vyhlášena i letos! (23.4.2024)
  I v letošním roce se mohou podnikatelské subjekty, organizace veřejného sektoru a obce Ústeckého kraje ucházet o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost. Cenu vyhlašuje Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje již poosmé.

 • 01Nový program: obce mohou získat dotaci na přípravu projektů (23.4.2024)
  Ústecký kraj vyhlašuje dotační program, který je určený pro obce, města a jejich příspěvkové organizace na přípravu projektových dokumentací, se kterými pak mohou žádat o další podporu na vlastní realizaci připravených projektů. Na program je připraveno více než 90 milionů z OP Spravedlivá transformace.

 • 01Více peněz do turistické infrastruktury (22.4.2024)
  Na 27 milionů korun z předpokládaných dvaceti se zvýšila finálně odsouhlasená podpora Ústeckého kraje v rámci dotačního programu „Podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v Ústeckém kraji 2024“. Zastupitelé se tak rozhodli podpořit všech 21 řádně podaných projektů obcí, měst a destinačních agentur.

 • Dotace hasičiDobrá zpráva! Dotace z Programu 2024 dostanou všichni žadatelé složek IZS (22.4.2024)
  Zastupitelstvo Ústeckého kraje rozhodlo na svém dubnovém zasedání o navýšení rozpočtu Programu 2024 na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky SDH obcí a podporu spolků a veřejně prospěšných organizací působících na poli požární ochrany, ochrany obyvatelstva a ostatních složek IZS o téměř 11,2 mil. Kč.

 • 01Zastavujeme příjem žádostí do programu Voucher pro rozvoj podnikání (19.4.2024)
  Z důvodu velkého zájmu a překročení celkové alokace dotačního programu Vouchery pro rozvoj podnikání o 30 % (dostatečná kapacita pro náhradníky) byl ve středu 17. dubna zastaven příjem žádostí do tohoto programu. Další kolo tohoto programu se plánuje na příští rok.

 • Konference dětské násilíKonference řešila pomoc dětem ohroženým domácím násilím (19.4.2024)
  V konferenčním sále krajského úřadu se uskutečnila Konference POSPOLU – POmoc dětem – SPOLUpráce odborníků, kterou pořádalo Intervenční centrum – Spirála, Ústecký kraj, z. s. ve spolupráci s Ústeckým krajem. Akce se těšila velkému zájmu odborníků.

 • 01V Bělušicích proběhlo taktické cvičení vězeňských služeb (19.4.2024)
  Žáci Střední školy technické v Mostě, kteří studují obor bezpečnostně právní činnost, se zúčastnili taktického cvičení ve Věznici Bělušice. Hráli figuranty při vzbouření vězňů ve výrobních halách. Do cvičení byli zapojeni také příslušníci kynologie se služebními psy, neboť součinnost psa a figuranta přispívá nejen k posílení sebevědomí psa z dobře vykonané práce, ale i k získání dalších zkušeností, postřehu a odvahy psovoda-figuranta.

 • 01Mostečtí žáci se zúčastnili policejního výcviku (19.4.2024)
  Žáci Střední školy technické v Mostě oboru Bezpečnostně právní činnost spolu s žáky Střední školy diplomacie a veřejné správy v Mostě se zúčastnili společného cvičení Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje a oddělení služební hipologie Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje a hlavního města Prahy. Cvičení se uskutečnilo v objektu Armády ČR v obci Tisá.

 

Zobrazeno je 25 z celkem 3095 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 124  další stránka >
 

Související odkazy

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém