Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1643 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 7 8 9 10 -11- 12 13 14 15 ... 66  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
11.2.2021Krizový štáb Ústeckého kraje řešil připravenost očkovacích míst v regionu
Krajský krizový štáb stručně zhodnotil připravenost očkovacích míst na základě dvou inspekčních cest vakcinačního týmu v čele s hejtmanem Janem Schillerem. Vyjádřil také znepokojenost nad opětovným odložením termínu nové dodávky vakcíny Moderna a nepředvídatelnou situací ohledně prodloužení nouzového stavu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Diskutovaným tématem byl rovněž vládní záměr přípravy návratu žáků posledních ročníků zpět do škol.
Ing. Martin Volf
10.2.2021Ministerstvo spouští „ošetřovné“ za leden. OSVČ mohou podávat žádosti do 11. března
Ode dneška mohou osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) žádat o „ošetřovné“ za období leden 2021 a 21. – 22. prosinec 2020. A to v rámci nové výzvy ze speciálního dotačního programu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Žádosti je možné podávat do 11. března 2021 prostřednictvím formuláře dostupného na www.mpo.cz/osetrovneosvc.
Ing. Martin Volf
10.2.2021Lovosická škola propojuje žáky s firmami na Litoměřicku
Tečku za koncem 1. pololetí udělala Střední odborné škole technické a zahradnické Lovosice návštěva zástupců Ústeckého kraje. Radní pro oblast školství, mládeže a sportu, Jindra Zalabáková se seznámila s jednotlivými pracovišti. První kroky vedly na hlavní budovu „na zámku“, do prostor zrekonstruované cvičné kuchyně.
Bc. Vít Hnízdil
8.2.2021Týden očima hejtmana Jana Schillera 1. – 7. února
První únorový týden byl opět nabitý prací. Kromě pravidelného zasedání krajského krizového štábu a jednání vakcinačního týmu jsem rovněž absolvoval četné schůzky a jednání. O vybrané informace z těch důležitých bych se s vámi rád podělil.
Ing. Martin Volf
8.2.2021Krajská zdravotní otevírá všechny vjezdy do areálů svých nemocnic
Krajská zdravotní, a. s., zavádí do areálů, v nichž je zaveden závorový systém, po domluvě s vedením Ústeckého kraje neomezený vjezd pro motoristy. Největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji reaguje na vývoj pandemie související s šířením viru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19.
Ing. Martin Volf
8.2.2021Ústecký kraj je na vakcinaci připraven
V pátek 5. února navštívil hejtman Jan Schiller v čele koordinačního týmu první polovinu oblastních vakcinačních center v Ústeckém kraji. Cesta vedla do Teplic, Bíliny, Litvínova, Mostu, Chomutova, Žatce a Loun. Spolu s hejtmanem posuzoval připravenost míst krajský koordinátor pro očkování proti COVID-19 MUDr. Aleš Chodacki, generální ředitel společnosti Krajská zdravotní, a. s. (KZ), hlavní hygienička KZ Dana Vaculíková, radní pro zdravotnictví Radim Laibl a předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík.
Věra Říha
4.2.2021V litoměřickém muzeu zůstane jen oltář a kazatelna
Před rekonstrukcí budovy staré radnice přijeli členové výboru pro kulturu a památkovou péči v čele s Vlastimilem Skálou na poslední pracovní návštěvu. Do roku 2024 zůstane budova pro veřejnost uzavřena.
Věra Říha
4.2.2021První jednání radní Zalabákové s vedením regionální hospodářské komory
Ve středu 3. února proběhlo první jednání mezi radní pro školství, mládež a sport Jindrou Zalabákovou a vedením Krajské hospodářské komory (KHK) Ústeckého kraje, kterou zastupoval předseda Vladimír Zemánek a ředitelka Martina Francírková.
Věra Říha
4.2.2021Ústecký kraj spouští nový web pro podnikatele
Začínáte podnikat či řešíte rozvoj svého podnikání? Trápí Vás řízení běžné agendy? Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého, Inovačním centrem Ústeckého kraje a Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest připravil jednotné kontaktní místo v podobě webového portálu One Stop Shop.
Bc. Vít Hnízdil
3.2.2021Ústecký kraj upřesňuje informace o souvislé odborné praxi žáků a studentů zdravotnických škol
Ústecký kraj se ohrazuje vůči nepřesným a neúplným informacím uvedeným v článku o pracovní povinnosti a školní praxi žáků a studentů zdravotnické školy v mostecké nemocnici. Uvádíme na pravou míru informace, které platí pro všechny zdravotnické školy na území regionu a všechny nemocnice v rámci Krajské zdravotní, a. s.
Ing. Martin Volf
3.2.2021Nadační fond Krajské zdravotní připravil pro studenty zdravotnických oborů mimořádný stipendijní program pro akademický/školní rok 2020-2021
Stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s. (NF KZ), již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem nejen studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou dle stipendijních podmínek pracovní poměr s Krajskou zdravotní, a. s.
Mgr. Hana Šťástková
2.2.2021Členové výboru pro kulturu a památkovou péči navštívili Oblastní muzeum v Chomutově
Členové výboru v čele s předsedou Vlastimilem Skálou si prohlédli významné muzejní sbírky, muzeum má ve správě druhou nejrozsáhlejší kolekci muzejní povahy v rámci Ústeckého kraje. Sbírka miniatur je unikátní, obdobnou má holandská královská rodina.
Věra Říha
2.2.2021Přichází kampaň a kniha Suchej únor
Začíná již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké – československé veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 % dospělé populace. Jak si Češi a Slováci vedou během pandemie a jak kampaň ovlivní zásadní novinka – kniha Suchej únor, která na 416 pečlivě vydestilovaných stranách představuje alkohol ve všech jeho společenských rolích?
Mgr. Hana Šťástková
2.2.2021Šíření nových mutací COVID-19 znamená nová pravidla pro cestování. Na semaforu přibydou „tmavě červené“ země
Vzhledem k nepříznivému vývoji pandemie a obavám ze šíření nových mutací koronaviru začíná od pátku 5. února 2021 platit nové ochranné opatření ministerstva zdravotnictví, kterým se mění pravidla cestování do České republiky. Cestovatelé budou nově muset už před cestou do ČR z většiny zemí podstupovat testování na COVID-19. Cestovatelský semafor se také rozšíří o skupinu zemí, kde je riziko nákazy velmi vysoké. Ty budou na semaforu označeny tmavě červenou barvou.
Věra Říha
1.2.2021Týden očima hejtmana Jana Schillera 25. – 31. ledna
V uplynulém týdnu se toho v Ústeckém kraji událo opět mnoho. Nejdůležitější informací, se kterou bych vás rád seznámil, je uskutečněné zasedání krajského zastupitelstva. Těm z vás, kteří naše stránky sledují pravidelně, určitě nemohlo uniknout, že se zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje konalo v pondělí 25. ledna. Prostřednictvím internetu ho může v den konání každý sledovat živě v přímém přenosu na krajských webových stránkách.
Ing. Martin Volf
29.1.2021Novým ředitelem Krajského úřadu Ústeckého kraje se stane JUDr. Jiří Holub
Novým ředitelem Krajského úřadu Ústeckého kraje se stane JUDr. Jiří Holub, který vedl mimo jiné i Krajský úřad Středočeského kraje. Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller dnes obdržel souhlas ministra vnitra Jana Hamáčka s jeho jmenováním. Funkce se ujme v pondělí 1. února 2021.
Ing. Martin Volf
29.1.2021Ústecký kraj i přes nižší dodávky vakcín proti COVIDU-19 očkuje. Na vyšší zájem je připravený
Očkování proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji pokračuje, vše je limitované počtem dodaných vakcín. Domluvené termíny očkování se zdravotnická zařízení snaží dodržovat. Začalo očkování druhou dávkou, proto muselo být přistoupeno v některých případech k přesunutí již domluvených termínů, a to v souladu s doporučením Centrálního řídícího týmu.
Ing. Martin Volf
29.1.2021Hejtman si prohlédl možná místa pro velká vakcinační centra v kraji
Ústí nad Labem, Rumburk, Litoměřice a Most. Zde by měla na jaře letošního roku vzniknout hlavní velkokapacitní vakcinační centra v Ústeckém kraji. Hejtman Jan Schiller navštívil sportovní halu v Mostě, areál výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích, areál Lužické nemocnice Rumburk – Podhájí a také Dům kultury Ústí nad Labem.
Bc. Vít Hnízdil
28.1.2021Tisková konference k očkování proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji
Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a. s., zvou veřejnost ke sledování tiskové konference ve formě živého vysílání, jehož tématem bude očkování proti nemoci COVID-19 v Ústeckém kraji. Tisková konference se uskuteční v pátek 29. ledna v 10.00 hodin a sledovat ji můžete živě na webových stránkách Ústeckého kraje a na Facebooku.
Ing. Martin Volf
28.1.2021Školní liga Česko vesluje 2019/2020 odměňuje vítěze
V rámci projektu Česko vesluje budou v následujících dnech předána šesti školám ocenění za účast ve Školní lize 2019/2020. Kvůli covid opatřením na jaře a na podzim loňského roku byli organizátoři nuceni přesouvat nebo i rušit plánované akce. Školní liga se tak dočkává vyhodnocení až nyní.
Mgr. Hana Šťástková
28.1.2021PREVEDIG nabízí antigenní testování s certifikátem v němčině
Laboratorně diagnostické centrum PREVEDIG, které v Ústeckém kraji nabízí své služby v Krupce, Ústí nad Labem a v Teplicích, provádí kromě klasických PCR testů i antigenní testování.
Mgr. Hana Šťástková
27.1.2021Tichá vzpomínka obětem holocaustu
Rada Ústeckého kraje dnes začala netradičně - minutou ticha. Hejtman Jan Schiller si společně s radními připomněl Mezinárodní den památky obětí holocaustu, který připadá právě na den 27. ledna. Před 76 lety byl Rudou armádou osvobozen nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim-Březinka.
Bc. Vít Hnízdil
27.1.2021Vedení kraje na škole zaujala nejen vůně dřeva a tesařské dílny
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller v doprovodu Jindry Zalabákové, radní pro oblast školství a Tomáše Riegra, radního pro oblast investic navštívil Střední průmyslovou školu stavební a Střední odbornou školu stavební a technickou v Ústí nad Labem.
Bc. Vít Hnízdil
26.1.2021Nová strategie Zahrady Čech
Zahrada Čech hledá cestu, jak se udržet na trhu. Vize, které sestavuje, by měly mít přínos pro celý kraj.
Mgr. Hana Šťástková
26.1.2021Olympiáda dětí a mládeže se posouvá
Cyklus Olympiáda dětí a mládeže se o rok posouvá. Letní edici uspořádá Olomoucký kraj v červnu 2022. Zimní olympiáda dětí a mládeže se uskuteční v lednu 2023.
Mgr. Hana Šťástková

Zobrazeno je 25 z celkem 1643 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 7 8 9 10 -11- 12 13 14 15 ... 66  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém