Orientační nabídka


 

Tradičně, netradičně – Oslava Adventu na hradě Střekov

001
Pokud jste nestihli zavítat na Advent na Jimlíně, máme pro vás tip na další akci, tentokrát na ústeckém hradě Střekov. Tam se oslavy adventu odehrají již tuto sobotu 17. prosince. Připravený bude atraktivní program na nádvoří a v prostorách hradní galerie pro děti i dospělé.
Tisková zpráva z 12. prosince 2011
 

 
 

Mezi 12. až 17. hodinou čeká na všechny návštěvníky na hradě Střekov bohatý program a spousta tradičních řemesel. Děti určitě potěší sněhuláci na chůdách, nebo dětské představení „Nad betlémem vyšla hvězda“ v podání divadla Tereza. Pro malé i velké zazpívají dobové kapely. Chybět nebude živý betlém, který je neodmyslitelnou součástí Vánoc. Po celou dobu se bude areálem linout středověká hudba. V průběhu dne si mohou návštěvníci vyzkoušet lití olova nebo se naučit gotický tanec a další vánoční tradiční řemesla. V hradní galerii na ně čeká seznámení s výrobou slaměných ozdob a věnců, pletení košíků z papíru, zdobení perníčků, výroba svíček, tradiční vánoční krájení jablíček či pouštění skořápek. Do výroby se budou moci zájemci i zapojit a pak si vlastní výtvor odnést domů jako suvenýr.

 

Na parkovišti bude na výběr z mnoha pochutin, třeba bramboráků, placek, svařeného vína či čaje. Novinkou jsou zabíjačkové hody.

 

Na vánoční hrad Střekov všechny zve Ústecký kraj.

 

Více informací na www.hradstrekov.cz.  

 

Advent je začátek liturgického roku a přípravou na Vánoce. V teologickém smyslu se advent vyznačuje dvojím očekáváním – slavnostního narození Ježíše Krista a jeho druhého příchodu na konci času. V současnosti se jednotlivé adventní neděle označují jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 12.12.2011 / 12.12.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém