Orientační nabídka


 

Tradiční Dvořákův festival je v plném proudu

S přicházejícím sluníčkem a prodlužujícími se dny nechce nikdo sedět doma. Touha objevovat nová místa, prožívat příjemné chvíle a nacházet kulturní vyžití přepadá v tomto období většinu z nás. Volný čas si v tomto čase můžete zpříjemnit na koncertech 66. ročníku Dvořákova festivalu, a to až do 8. září 2022.
Tisková zpráva ze dne 11. května 2022
dvořák
 

 
 
V rámci Dvořákova festivalu se odehraje celkem 58 koncertů ve 41 městech a obcích sedmi krajů České republiky. Ústecký kraj není výjimkou. Festival představí krásná města našeho regionu s bohatou historií, například Roudnici nad Labem nebo Kadaň. 

Pojítkem všech koncertů je hudba Antonína Dvořáka, která zazní v různých žánrových úpravách a aranžích. Vystoupí zde skvělí sólisté a interpreti, prostor dostávají také regionální soubory a umělci. Pestrý hudební program festivalu je spojený s návštěvou našich známých i méně známých kulturních památek. Na své si proto přijdou nejen milovníci hudebního uměni, ale i historie či architektury.

Záštitu 66. ročníku Dvořákova festivalu poskytlo Ministerstvo kultury, prezident České republiky Miloš Zeman, arcibiskup pražský, primas česká a kardinál Dominik Duka či hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Akci osobně zaštítili také například hejtmani Středočeského, Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje.

Více informací o 66. ročníku Dvořákova festivalu naleznete na stránkách www.dvorakuvfestival.cz.
 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 11.5.2022 / 11.5.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém