Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Tříkrálová sbírka dorazila na krajský úřad

 
11
V rámci tradiční Tříkrálové sbírky navštívili malí koledníci i Krajský úřad Ústeckého kraje. V pracovně hejtmanky Jany Vaňhové zazpívali tříkrálovou koledu s přáním štěstí a zdraví a do jejich kasičky přibyl dar do sbírky. Cesta koledníků dál pokračovala po budově úřadu.
 

 
 

Tradice Tříkrálové sbírky navazuje na český zvyk tříkrálové koledy. V den Tří králů, tedy 6. ledna, vycházely chudé děti převlečené za biblické krále, aby za zpěvu zvláštních písní vybraly od sousedů „koledu“, zpravidla ve formě jídla nebo drobných finančních obnosů.

V rámci Tříkrálové sbírky budou i letos působit skupinky tří koledníků v tradičních oblecích. Vedoucím skupiny musí být dospělý průvodce, který se na požádání prokáže speciálním průkazem. Skupinky, které chodí dům od domu nebo koledují na ulicích, mají kromě shromažďování finančních obnosů do úředně zapečetěné válcovité kasičky také připomínat lidem radostnou zvěst vánočních svátků a za příspěvek je obdarovávat drobnou pozorností.

Vybrané peníze jsou určeny na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně znevýhodněným.

 

1

2

3

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 4.1.2011 / 4.1.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém