Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Turisté zvolili NEJ novinku loňského roku. Nejvíce hlasů dali lidé Thermaliu Teplice

 
NEJ
Nultý ročník soutěže KRUŠNOHORSKÁ „NEJ“ má svého vítěze. Veřejnost nejprve nominovala jedenáct novinek roku 2018, které si podle návštěvníků zasloužily ocenění a patří k tomu nezajímavějšímu a nejlákavějšímu, co destinace Krušné hory nabízí.
Tisková zpráva ze dne 18. července 2019
 

 
 

Tři měsíce trvalo hlasování na sociálních sítích, při kterém lidé volili tu NEJ novinku loňského roku. Nejvíce hlasů získalo Thermalium Teplice a stalo se tak vítězem ankety KRUŠNOHORSKÁ „NEJ“ pro rok 2019. Vítěz získává propagaci svého produktu v hodnotě 50 tisíc korun. Putovní cenu vílu Marcebylu předají organizátoři soutěže zástupci sdružení SPO-NA při slavnostním aktu přímo v prostorách vítězného Thermalia Teplice.

„Výsledky hlasování se do poslední chvíle měnily. O první místo bojovalo Thermalium Teplice s Moldavskou dráhou. Nakonec rozhodly hlasy na Facebooku. Hledali jsme cestu, jak ocenit novinku v cestovním ruchu, která by se líbila lidem, protože hlas lidu se velmi často liší od názoru odborné veřejnosti. Nultý ročník soutěže, ze které chceme udělat tradiční akci v oblasti Krušných hor, se povedl. Lidé měli zájem novinky nominovat a svými hlasy své favority podpořili. Vítěz je sice jen jeden, ale spokojeni mohou být všichni soutěžící. Vždyť už jen to, že si jejich produktu lidé všimli a do soutěže ho nominovali, je úspěch a milé ocenění jejich snažení a práce,“ uvedla k soutěži mluvčí skupiny SPO-NA Eva Maříková. V příštím roce bude soutěž pokračovat tentokrát už prvním ročníkem. Plánovanou novinkou soutěže by mělo být propojení s německou stranou Krušných hor. V roce 2020 by se tak volily dvě NEJ novinky - jedna česká, druhá německá. V letošním roce soutěž probíhala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

Konečné pořadí ankety KRUŠNOHORSKÁ „NEJ“:

1. Thermalium Teplice, 2. Znovuzprovoznění Moldavské dráhy + I. symbolické spojení „Moldava-Holzhau“, 3. Rozhledna Elektrárna Ledvice, 4. Naučná stezka „Zaniklá důlní díla Lomu a Loučné“, 5. Bobová dráha na Klínech, 6. Propagační kreslené video Most, 7. Stezka Offroadsafari, 8. Propojení ski areálů Boží dar – Neklid – Klínovec, 9. Tvořivé dílničky v zámku Valdštejnů, 10. Informační centrum Hornické krajiny Krupka, 11. Chata Barbora Český Jiřetín.

01
Vítěz nultého ročníku soutěže.

02
Na třetím místě skončil výhled z Elektrárny Ledvice.

03

 

04
Moldavská dráha skončila na druhém místě.

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 18.7.2019 / 18.7.2019 | Zveřejnit od: 18.7.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém