Orientační nabídka


 

Turisté zvolili NEJ novinku loňského roku, nejvíce hlasů dostalo THERMALIUM Teplice

Foto 3
Vítězem nultého ročníku soutěže Krušnohorská NEJ se stalo teplické THERMALIUM. První cenu vítězi předal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš přímo v prostorách THERMALIA.
 

 
 

 

Veřejnost nejprve nominovala jedenáct novinek roku 2018, které si podle návštěvníků zasloužily ocenění a patří k tomu nezajímavějšímu a nejlákavějšímu, co destinace Krušné hory nabízí. Tři měsíce trvalo hlasování na sociálních sítích, při kterém lidé volili tu NEJ novinku loňského roku. Nejvíce hlasů získalo THERMALIUM, léčebně relaxační komplex s termálními prameny. Jde o nejnovější počin teplických lázní s cílem zpřístupnit léčivou sílu pramene nejvíc v celé historii. THERMALIUM se tak stalo vítězem ankety KRUŠNOHORSKÁ „NEJ“ pro rok 2019. 


„Výsledky hlasování se do poslední chvíle měnily. O první místo bojovalo THERMALIUM s Moldavskou dráhou. Nakonec rozhodly hlasy na Facebooku. Hledali jsme cestu, jak ocenit novinku v cestovním ruchu, která by se líbila lidem, protože hlas veřejnosti se velmi často liší od názoru odborníků. Nultý ročník soutěže, ze které chceme udělat tradiční akci v oblasti Krušných hor, se povedl. Lidé měli zájem novinky nominovat a svými hlasy své favority podpořili. Vítěz je sice jen jeden, ale spokojeni mohou být všichni soutěžící. Vždyť už jen to, že si jejich produktu lidé všimli a do soutěže ho nominovali, je úspěch a milé ocenění jejich snažení a práce,“ uvedla k soutěži Eva Maříková, ředitelka Destinační agentury Krušné hory a zároveň mluvčí sdružení SPO-NA, která soutěž vyhlásila.


V příštím roce bude soutěž pokračovat tentokrát už prvním ročníkem. Plánovanou novinkou soutěže by mělo být propojení s německou stranou Krušných hor. V roce 2020 by se tak volily dvě NEJ novinky, jedna česká, druhá německá. V letošním roce soutěž probíhala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.


Součástí slavnostního aktu v teplickém THERMALIU byl také křest víly Maribyly, patronky Krušných hor. „Maribyla je dobrým duchem Krušných hor, na české i německé straně se legenda o Maribyle vypráví už od devatenáctého století. Vílu Maribylu jsme zvolili patronkou Krušnohoří a pokřtili ji jak jinak než zdejší termální vodou,“ dodala Eva Maříková. 

foto 4Foto 1Foto

 
Zodpovídá: Bc. Pavel Grund
Vytvořeno / změněno: 25.9.2019 / 25.9.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém