Orientační nabídka


 

Turistická hranice mezi Českým a Saským Švýcarskem brzy zmizí

001
Turistika bez hranic je nejen úžasná vize, ale také název nového projektu, který připravil Ústecký kraj ve spolupráci s regionem Saské Švýcarsko pro další rozvoj cestovního ruchu v příhraniční destinaci Českosaského Švýcarska, zejména v oblasti kvality poskytovaných služeb. Nositelem projektu je Ústecký kraj a kooperačním partnerem na německé straně je sdružení Tourismusverband Sächsische Schweiz, e. V.
Tisková zpráva z 23. ledna 2013
 

 
 

Veškeré aktivity jsou cíleny na zviditelnění regionu Českosaského Švýcarska a okrajových částí přiléhajících destinačních oblastí Krušné hory a České středohoří na trhu cestovního ruchu. Zkušenosti nejen projektových partnerů ukázaly, že příhraniční regiony České republiky a Německa se netěší příliš velké známosti mezi potenciálními návštěvníky, zejména mezi těmi, kteří přicházejí ze vzdálenějších míst.

 

„Speciální pozornost je v projektu věnována propagaci území jako bezbariérové turistické destinace. Region má potenciál být zajímavý pro návštěvníky se sníženou mobilitou, nabízí jim celou řadu atraktivit. Hlavním předpokladem úspěchu bude srovnatelný standard a kvalita služeb na obou stranách hranice a detailní informovanost návštěvníků. Na německé straně hranice standardy splňuje velké množství turistických služeb a nevidím významné překážky, proč bychom podobné služby nemohli nabízet i u nás,“ popisuje speciální cíl projektu Jan Szántó, radní Ústeckého kraje pro oblasti zahraničních vztahů, cestovního ruchu a regionálního rozvoje.

 

Plánovaná kampaň bude zaměřena také na cykloturistiku. Labská cyklostezka představuje páteřní cyklotrasu vedoucí ze Špindlerova Mlýna v Krkonoších až k německému Hamburku. Na území Ústeckého kraje trasa vede od Štětí, přes Roudnici nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem, Děčín až do Hřenska, odkud pokračuje dále na sever. Tato cyklotrasa je využívána mnohými cykloturisty, jak českými, tak německými.

 

„Součástí projektu je studie, která má za cíl analyzovat stav a využití cyklostezky. Na základě zjištěných poznatků se pak zacílí její další rozvoj tak, aby plně odpovídal potřebám turistů jak z české, tak německé strany hranice. Nákup některých částí infrastruktury je také předmětem projektu,“ dodává Szántó.

 

Kooperačním partnerem Ústeckého kraje je sdružení cestovního ruchu Tourismusverband Sächsiche Schweiz e. V. se sídlem v Pirně, které se více než 10 let angažuje v oblasti rozvoje cestovního ruchu v Sasku a marketingu celé německé části Cyklostezky Labe od české hranice až do Dessau.

 

„Jedním z hmatatelných výstupů projektu bude vytvořením cílené nabídky nových produktů zahrnutých v tematických a územních prospektech. Těmi budou osloveni potenciální návštěvníci k pobytu v příhraničním regionu Českosaského Švýcarska,“ řekl ještě na závěr radní Szántó.

 

Projekt Turistika bez hranic byl podpořen z Programu Cíle 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007 – 2013 a jeho ukončení je plánováno s koncem roku 2014.

 

Připravila: Mgr. Petra Ludwigová, Odbor regionálního rozvoje KÚÚK

 

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 23.1.2013 / 23.1.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém