Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Ilonu Zasidkovyčovou, Česká televize, 29.5.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den,

Pro vysílání České televize sháníme ve všech krajích informace o omezení v turistických místech. Prosíme vás o zodpovězení následujících otázek:

  • Která turistická místa (památky i přírodní destinace) jsou (nebo ještě budou) v letošní letní sezoně uzavřeny nebo omezeny? Proč?

  • Jak dlouho budou místa pro turisty uzavřeny nebo omezeny?

  • Ve kterých místech očekáváte velký zájem turistů? Jste na to připraveni, máte nějaká zvláštní opatření?


Odpověď:

Dobrý den,

posílám slíbené informace. Je možné, že se něco v průběhu sezóny změní, ale toto jsou aktuální informace, které máme my nebo destinační agentury k dnešnímu dni. Aktuální informace mají v infocentrech nebo na webu.

Největší zájem čekáme tradičně o Hřensko, Mezní louku, soutěsky a Pravčickou bránu. Dále očekáváme zvýšený zájem na přehradě Fláje, kde bude otevřeno nové atraktivní informační turistické centrum koncem června. U Českého Švýcarska mohou návštěvníci využít už od loňska silniční autovláček Hřensko – Mezní Louka. Do Hřenska lze jet bez auta mimo autobusy nově i vlakem do stanice Schöna a převézt se přívozem. Celou sezonu, denně do 21 hodin. Vlak jede každé 2 h z /do Děčína (trat Děčín – Bad Schandau – Rumburk).

Krušné hory

Uzavřen je z důvodu rekonstrukce do odvolání klášter Osek, přístupné nádvoří ale bez turistických tras.

České středohoří Labská stezka

Bude jeden den uzavřena Labská stezka v Labském kaňonu z důvodu cvičení IZS z Německa. Cvičení se uskuteční dne 24. 8. 2019, od 16:30 do 23:30.

15.6. mezi 9:30 a 11 bude v úseku mezi Litoměřicemi, Žalhosticemi a Píšťany probíhat charitativní Běh pro Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích. Nejde o uzávěru stezky, jen o drobné omezení. Na webu stezky to bude cca 10 dní předem,

Až do prosince 2019 je uzavřeno pravobřežní vedení Labské stezky v úseku Pirna - Stadt Wehlen (výstavba nového úseku), běžně se v tomto úseku jezdí po levé straně.

 

České Švýcarsko

Altán na Mariině skále je stále dočasně uzavřen, vyhlídka je nadále přístupná – zde se plánuje dokončení prací a plné otevření na jaře 2020.

A na podzim se plánuje oprava části skalního hrádku Šaunštejn u Vysoké Lípy, bude otevřen i nadále omezená část – zde pak bude probíhat práce i celý rok 2021.

Ostatní nyní nelze odhadnout vzhledem k počasí (v případě sucha nebezpečí požárů, nebo v případě kalamity způsobené silným větrem,…. – aktuální informace na webu www.npcs.cz případně na www.ceskesvycarsko.cz

Dolní Poohří – žádné omezení nebo zavření

Pak jen nárazová omezení např. na zámcích nebo náměstí z důvodu natáčení atd.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém