Orientační nabídka


 

Turistický spolek Saské Švýcarsko oslavil 20. narozeniny

11
V sobotu 5. 3. 2011 oslavil Turistický spolek Saské Švýcarsko (TSSŠ) jubilejní 20. výročí od svého založení. Jedná se o první turistický spolek založený v Sasku po roce 1989. Jeho náplní je veškerá činnost související s cestovním ruchem v této lokalitě a samozřejmě spolupráce s Českým Švýcarskem na naší straně.
 

 
 

Ve slavnostní atmosféře v Panoramarestaurant Bastei s ojedinělým výhledem na Labe gratulovala předsedovi TSSŠ Klausi Brähmigovi celá řada vážených hostů. K významnému výročí blahopřáli zástupci Saských ministerstev, kolegové z Českého Švýcarska, o.p.s. i z Ústeckého kraje a další partneři především z oblasti cestovního ruchu.

TSSŠ zavzpomínal na každý rok z uplynulých dvaceti let, na chvíle, kdy byl založen a na osobnosti, které ho vedly. Předseda TSSŠ i jeho ředitel zdůraznili spolupráci s Ústeckým krajem a Českým Švýcarskem. Děkovná slova byla věnována radnímu Radku Vonkovi, který má v kompetenci regionální rozvoj a cestovní ruch. Radek Vonka patří mezi vážené partnery TSSŠ a dlouhodobě podporuje jeho činnost.

„Velice si vážím naší spolupráce a jsem rád, že státní hranice není překážkou. Věřím, že společně budeme rozvíjet turistiku v Českosaském Švýcarsku i nadále“, okomentoval jubileum Radek Vonka.

Ohlédnutí TSSŠ v číslech:

TSSŠ byl založen v roce 1991, počet členů byl 22. Dnes, v roce 2011, jeho aktivity a podporuje a rozvíjí více než 400 institucí a osobností.

Turistika v Labských pískovcích má více než 200 letou historii. Je v zájmu obou stran, jak Čechů, tak Sasů, aby se ve společných aktivitách pokračovalo a vytvářely se nové projekty na podporu cestovního ruchu.

Připravilo odd. RR a CR

1
Vyjádření spolupráce dobrých sousedů - Českého a Saského Švýcarska

2
Doprovodný hudební program – studenti Musikschule Sächsische Schweiz Blechbläser

3
Plný sál hostů a gratulantů

4
Předseda Turistického spolku Saské Švýcarsko Klaus Brähmig

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 8.3.2011 / 8.3.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém