Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden knihoven 2019 si užijete i v Severočeské vědecké knihovně

 
1
V letošním roce proběhne ve dnech 30. září – 6. října 2019 již 23. ročník Týdne knihoven. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem pojala letošní Týden knihoven jako týden křtů.
 

 
 

Hned 30. září od 18 hodin zve knihovna čtenáře na křest své jedinečné publikace, Knihovny Ústeckého kraje v novém miléniu, která podává nástin historického vývoje a současnosti obcí a jejich knihoven v našem regionu. Součástí křtu bude také vyhlášení knihovníka Ústeckého kraje a představení nové tváře knihovny, kterou se stává Jiří Imlauf.

 

Následně, 1. října od 18 hod, proběhne v prostorách Severočeské vědecké knihovnu v Ústí nad Labem ve Wolfrumově čítárně křest knihy a autorské čtení soudního vykonavatele Jiřího Tůmy, který ve své prvotině uvádí 13 příběhů ze své praxe.

 

Ve středu 2. října zve knihovna na křest knihy všestranně nadané autorky Anežky Markové, Lonkyně s rusými vlasy, knihy plné fantazie, která se zrodila v autorčině zatím nejtěžším životním období.

 

Ve čtvrtek 3. října od 16 hodin se mohou těšit dětští čtenáři a jejich rodiče na křest interaktivního deníku malého čtenáře od narození po vstup do školních dveří pod názvem Můj čtenářský deníček, který je prvotinou Mgr. Terezy Kleinové, knihovnice dětského oddělení SVKUL.

 

V pátek 4. října se všichni příznivci kolečkového bruslení sejdou na Střekovském nábřeží u soudu při křtu interaktivní knihy Ondřeje Thora Inline bruslení. Součástí tohoto setkání bude i krátká výuka.

 

Závěr Týdne knihoven v SVKUL bude věnován dětem, které si mohou přijít do knihovny zahrát své oblíbené deskové hry nebo si vyzkoušet zajímavé novinky při Herní sobotě.

Zdroj: SVKUL

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 27.9.2019 / 27.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém