Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 1. – 7. března

 
hejtman
První březnové dny jsou za námi. Co podstatného se v našem kraji událo? V jakém stavu se nachází naše zdravotnictví? I na tyto otázky se pokusím odpovědět ve svém pravidelném reportu hejtmana.
Tisková zpráva ze dne 9. března 2021
 

 
 

S kolegou europoslancem Ondřejem Knotkem jsem měl možnost diskutovat otázky spojené s Fondem spravedlivé transformace. Tento evropský fond ve svých reportech zmiňuji často, a to z tohoto důvodu, že právě z něj do našeho kraje v následujících letech může přijít až několik desítek miliard korun na obnovu naší krajiny. Abychom ale tento fond mohli co nejefektivněji využít, musí mít náš kraj připravené projekty, které budou z tohoto fondu podpořeny, a právě na tom usilovně pracujeme.

V minulém týdnu jsem se také zajel podívat na hranici s Německem. Vzniklo zde testovací místo, které zajišťuje našim lidem dojíždějícím za prací do sousední země plynulý přechod. Testovací místo funguje velmi dobře a jsem rád, že alespoň tímto způsobem můžeme části našich obyvatel usnadnit již tak těžkou situaci.

Co se týká našeho zdravotnictví, situace je nadále velmi vážná. Obsazenost nemocnic je již téměř stoprocentní a volných JIP lůžek zbývají pouze jednotky. Zatím jsme však nebyli nuceni vyhlásit stav hromadného postižení osob. Z těchto důvodů komunikujeme i se sousedním Německem, které v případě nutnosti může pomoci České republice s hospitalizací pacientů, které bychom nebyli schopni z kapacitních důvodů umístit v českých nemocnicích. I v této těžké době však přicházím s dobrou zprávou. Ústeckému kraji se jako jednomu z prvních v České republice podařilo zajistit a podat lék bamlanivimab. Tento lék by měl zabránit, aby se pacient s onemocněním COVID-19 dostal do vážného stavu ohrožujícího na životě.

V neděli jsem přijal pozvání do diskusního pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Se svými kolegy z krajů, hejtmankou Středočeského kraje, hejtmanem Královéhradeckého kraje a ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze jsme diskutovali zejména témata o aktuálním stavu zdravotnictví v našich regionech.

Odkaz na video: https://cnn.iprima.cz/porady/partie/07032021-0


Váš hejtman
Jan Schiller

bamlanivimab
Hejtman Jan Schiller a radní pro zdravotnictví Radim Laibl s lékem bamlanivimab

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 9.3.2021 / 9.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém