Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 1. – 7. února

 
hejtman
První únorový týden byl opět nabitý prací. Kromě pravidelného zasedání krajského krizového štábu a jednání vakcinačního týmu jsem rovněž absolvoval četné schůzky a jednání. O vybrané informace z těch důležitých bych se s vámi rád podělil.
Tisková zpráva ze dne 8. února 2021
 

 
 

V minulém týdnu probíhala Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje. Během tohoto setkání jsme se z velké části zabývali otázkou fondů a restrukturalizace. Hlavní projednávanou problematikou byla připravenost kraje na jeho transformaci, která je spojená s odklonem od těžby uhlí (tzv. dekarbonizace). Rovněž jsme řešili další vzájemnou spolupráci.

Videokonferenčně jsem jednal s ministryní financí Alenou Schillerovou a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Obsahem tohoto jednání byla podpora města Terezín, které je důležitým, avšak často opomíjeným, historickým pokladem kraje. Během jednání jsme rovněž diskutovali problematiku financování sociálních služeb v Ústeckém kraji.

S Ministerstvem pro místní rozvoj jsem v minulém týdnu jednal ještě jednou. Tentokrát se předmětem našeho setkání stal program RE:START. Jedná se o dotační program, který je zaměřen na strukturálně postižené regiony. Jeho cílem je podpořit tyto regiony nejenom v jejich hospodářském růstu, ale rovněž zajistit sociální stabilizaci či pomoc při revitalizaci krajiny.

Přeji vám mnoho sil v nelehké době a ubezpečuji vás, že vedení Ústeckého kraje se snaží dělat maximum pro to, abychom se co nejdříve začali navracet směrem k normálu.

Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller v pátek navštívil vybraná očkovací místa v regionu

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 8.2.2021 / 8.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém