Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 11. – 17. ledna

 
hejtman
Zdravím všechny obyvatele našeho kraje. Také si myslíte, že je v dnešní době poměrně složité se orientovat ve všech zprávách a novinkách, které na nás vyskakují snad ze všech stran, ale zároveň nechcete přijít o to nejdůležitější, co se událo? Pro ty z vás, které zajímá, co nového se odehrálo ve vedení kraje a jak vlastně jako hejtman pracuji, mám skvělou zprávu! V týdenních intervalech se pokusím shrnout to nejzásadnější, na čem jako hejtman pracuji.
Tisková zpráva ze dne 19. ledna 2021
 

 
 

Stručně, jasně, přehledně:

Pravidelně se účastním videokonference Rady Asociace krajů, kde nyní probíráme hlavně téma COVID-19 a všechny problémy s tím spojené. Přešlo se z problematiky testování do očkování. V našem kraji máme prozatím zřízeno 15 očkovacích center napříč celým krajem. Tento počet se bude nadále navyšovat v závislosti na zvyšující se dostupnosti vakcín. Věřte, že momentálně jde o naši největší prioritu.

Tisková zpráva: Krajská zdravotní a vedení Ústeckého kraje představily očkovací strategii proti COVID-19

Pravidelně také videokonferenčně zasedal krizový štáb. Kromě očkovací strategie jsme se rovněž věnovali obsazenosti nemocnic. Ano, obsazenost nemocničních lůžek stoupá, tento stav však bedlivě sledujeme, abychom byli schopni zabránit kolapsu a nedostatku lůžek pro všechny, kteří je potřebují. Krizový tým skvěle spolupracuje, a tak se drobné problémy řeší obratem.

Zasedala Rada Ústeckého kraje a jedním z hlavních bodů byl rozpočet kraje na rok 2021, který po schválení bude předložen Zastupitelstvu Ústeckého kraje ke schválení na konci ledna. Všichni radní na tomto rozpočtu odvedli obrovský kus práce.

Na pracovní návštěvu přijel ministr životního prostředí Richard Brabec. Kromě jiného jsme s panem ministrem diskutovali o kotlíkové dotaci, kterou v našem kraji využilo již mnoho obyvatel a mnoho ještě využije. Je to skvělá zpráva s ohledem na lepší kvalitu ovzduší v našem kraji. Uvědomujeme si specifickou problematiku našeho kraje, která je mimo jiné spojena i s průmyslem. Jedno z témat také bylo využití, příprava a strategie čerpání peněz z Evropského fondu pro spravedlivou transformaci.

Vím, že doba, kterou procházíme, není snadná pro nikoho z nás. Mou snahou proto je, aby kraj byl pro vás partnerem a tuto krizi jsme všichni společně zvládli.

Váš hejtman
Jan Schiller

ministr Richard Brabec
Ministr životního prostředí Richard Brabec na setkání s hejtmanem Janem Schillerem

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 19.1.2021 / 19.1.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém