Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 16. – 21. února

 
hejtman
Minulý týden opět přinesl množství událostí, o které bych se s vámi rád podělil. Pravidelné jednání krajského krizového štábu, na kterém jsme mimo jiné řešili žádost o navýšení počtu dávek dodávaných do našeho regionu, abychom mohli využít volné kapacity našich očkovacích míst, a postupně tak dorovnávali počty očkovaných oproti ostatním krajům.
Tisková zpráva ze dne 23. února 2021
 

 
 

S tím souvisí i jednání vakcinačního týmu, na kterém se projednávala očkovací strategie a fungování očkovacích míst. Jejich seznam můžete předně v mapě nalézt zde: http://ockovani.kr-ustecky.cz

V minulém týdnu také zasedalo Zastupitelstvo Ústeckého kraje. Na něm jsme kromě informací o aktuálním stavu našeho zdravotnictví a obsazenosti lůžek v nemocnicích projednávali i plánované investiční akce v letošním kalendářním roce a několik dotačních titulů, které kraj vyhlásí.

Osobně jsem se rovněž zúčastnil jednání o vybudování Vysokorychlostní trati (VRT) skrze náš kraj. Závěrem jednání, na kterém jsme se všichni shodli, bylo, že zásahy do naší krajiny by byly obrovského rázu. Z toho důvodu nechám o této problematice vést diskusi na nejbližším zastupitelstvu, aby měl každý možnost se vyjádřit. Zároveň do budoucna plánuji vytvoření pracovní skupiny, která se bude tzv. VRTkou zabývat.

Záchrana lidského života je jedním z nejušlechtilejších činů. Právě ten vykonali tři chlapci, když pomohli zachránit seniora, kterému se zastavilo srdce během odklízení sněhu. Za tento skutek jsem chlapcům předal Medaili hejtmana Ústeckého kraje a poděkoval jim za jejich pohotovost.

Koncem týdne jsem se připojil on-line na zasedání Sdružení pro rozvoj Šluknovska, které probíhalo v Jiříkově. Jedná se o sdružení starostů obcí, které společně spolupracují a snaží se vzájemnou pomocí rozvíjet oblast Šluknovského výběžku. Jako kraj kvitujeme tuto spolupráci a rozhodně na tuto část našeho regionu nezapomeneme.

Závěrem bych rád dodal, že i když momentální situace není zdaleka ideální, snažíme se fungovat a pracovat co nejlépe s ohledem na vás, obyvatele našeho kraje. Zároveň je však na míře zodpovědnosti každého z nás, jak moc přispěje ke zvládnutí tohoto nelehkého období. Všichni chceme, aby se náš život vrátil co nejdříve do normálu. Bez přičinění každého z nás to však nepůjde.


Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller podepisuje prohlášení o převzetí deklarace průmyslníků

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 23.2.2021 / 23.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém