Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 17. – 23. května

 
hejtman
Ačkoliv venku vládne typické aprílové počasí, květen se nám přehoupl již do své druhé poloviny. Přeji vám, abyste v době uvolňování vládních restrikcí a opatření strávili příjemné chvíle s vašimi blízkými a načerpali tolik potřebnou životní energii.
Tisková zpráva ze dne 25. května 2021
 

 
 

V Krajské zdravotní, a. s., došlo k oficiálnímu jmenování nového generálního ředitele, tím se stal MUDr. Petr Malý, MBA, který již dříve vedl Lužickou nemocnici v Rumburku a od března byl pověřen dočasným vedením celé Krajské zdravotní, a. s. Novému generálnímu řediteli přeji mnoho úspěchů ve funkci a věřím, že tato volba byla úspěšná. Jedním z úkolů je dotáhnout úspěšně transformaci právě Lužické nemocnice v Rumburku pod hlavičku Krajské zdravotní, a. s., a zachovat tak kvalitní dostupnou zdravotní péči pro obyvatele Šluknovského výběžku.

Proběhlo rovněž pravidelné týdenní on-line setkání hejtmanů v rámci Asociace krajů ČR. Na tomto jednání jsme kromě aktuálních informací ohledně probíhajícího očkování a testování rovněž jednali o dotačním programu REACT-EU, který byl vyhlášen na modernizaci zdravotnických zařízení.

V minulém týdnu ve středu proběhla již 16. schůze Rady Ústeckého kraje. S radními jsme řešili důležité body pro chod i rozvoj kraje, mimo jiné dotace na sport, mládež a prevenci na krajských školách, nominace na ocenění Cena hejtmana Ústeckého kraje, či výběrové řízení na dýchací přístroje pro naše dobrovolné hasiče. Dalšími z projednaných bodů byly také metodická podpora městům a malým obcím ohledně čerpání dotačních titulů a určení prioritních oblastí pro přípravu krajského rozpočtu na rok 2022.

Ve čtvrtek jsem jednal v Praze se zástupci Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka ohledně tématu hospodaření s vodou, přesněji o možnostech zadržování vody v krajině.

Váš hejtman
Jan Schiller

Přemysl Oráč
       V úterý 18. května se konal také komorní pietní akt k uctění památky Přemysla Oráče ve Stadicích

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 25.5.2021 / 25.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém