Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 18. – 24. ledna

 
Schiller Jan
Každý týden se ve vedení našeho kraje stane spousta věcí, o kterých bych vás jako hejtman rád informoval. Poslední měsíce našeho života sice neblaze ovlivňuje světová pandemie koronaviru, nicméně naše životy musí pokračovat dál. I vedení kraje se snaží fungovat co nejlépe navzdory ztíženým podmínkám.
Tisková zpráva ze dne 25. ledna 2021
 

 
 

První informaci, o kterou bych se s vámi rád podělil, jste možná již zaznamenali. V minulém týdnu jsme převzali od Skupiny ČEZ 24 nových elektromobilů. Celkově již díky tomuto partnerství provozujeme 65 plně elektrických vozidel a já jsem velice rád, že jich jako kraj vlastníme nejvíc v celé České republice. Elektromobily byly přerozděleny do příspěvkových organizací kraje, konkrétně do dětských domovů a sociálních ústavů. Věřím, že jim usnadní jejich často obtížnou práci, především z hlediska mobility.

Jako kraj rovněž pravidelně komunikujeme s našimi městy a obcemi, především s obcemi s rozšířenou působností, kterých je v kraji celkem 16. Prostřednictvím videokonference jsem primátory, starostky a starosty seznámil s očkovací strategií kraje, podal jim námi dostupné informace a zodpověděl jejich dotazy. Je velice důležité, aby probíhala tato pravidelná vzájemná komunikace, a tuto logisticky náročnou akci jsme tak v kraji společnými silami úspěšně zvládli.

V tomto týdnu jsem také navštívil Střední průmyslovou školu stavební a Střední odbornou školu stavební a technickou v Ústí nad Labem. Jednou z mých priorit v oblasti školství je snaha o větší propojení teoretické a praktické výuky. Technické vybavení ústecké školy je na velmi dobré úrovni a čas strávený ve specializovaných dílnách bude pro žáky určitě skvělou přípravou na budoucí pracovní život. Věřím, že se žáci již těší, až se opět budou moci do školy vrátit.

O tom nejzásadnějším momentu z úvodu nového týdne, o pondělním zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje, kde se projednává především rozpočet Ústeckého kraje na rok 2021, vás budu informovat ve svém dalším reportu opět za týden.

Váš hejtman
Jan Schiller

elektromobily
Představitelé kraje v čele s hejtmanem Janem Schillerem převzali od zástupců Skupiny ČEZ 24 nových elektromobilů

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 25.1.2021 / 25.1.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém