Orientační nabídka


 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 19. – 25. července

hejtman
V minulém týdnu jsem jednal se zástupci našich obcí s rozšířenou působností. Hlavním tématem byla pomoc a kooperace při očkování ve vyloučených lokalitách. Náš kraj v současné době disponuje již třemi mobilními očkovacími týmy, které se vydávají do těchto lokalit na žádost obcí očkovat naše obyvatele. Chtěl bych poděkovat všem zástupcům obcí za jejich součinnost a vstřícný přístup.
Tisková zpráva ze dne 28. července 2021
 

 
 

Videokonferenčně jsem s Úřadem vlády České republiky probíral možnost financování oprav Žižkovských kasáren v Terezíně. Jsem rád, že si všichni uvědomujeme historickou hodnotu tohoto objektu, na jehož zachování a vhodném využití všichni pracujeme.

S odborem správy financí a majetku jsem rovněž komunikoval možnost vybudování bytů pro lékaře a sestry. Podstav zdravotního personálu v našich nemocnicích dnes pociťujeme více než kdy jindy. Mou snahou je nabídnout nově příchozím lékařům a sestrám takové podmínky, které je v našem kraji udrží.

Velmi příjemné bylo setkání se zástupci Svazu Vietnamců Ústeckého kraje. Na tomto setkání jsem poděkoval zástupcům této komunity, která v době pandemie velkou měrou, zvláště pak materiálně, pomohla a podpořila Krajskou zdravotní, a. s. Dále jsme společně probírali možnou spolupráci a potřeby této komunity žijící trvale v našem regionu.

Ústecký kraj v minulém týdnu také navštívil ministr dopravy, průmyslu a obchodu, společně se saským ministrem pro hospodářství, práci a dopravu. Tématem návštěvy byla mimo jiné témata splavnosti Labe, rychlejšího cestování vlakem, či podepsané memorandum o sdílení dat v autonomní mobilitě a digitalizaci dopravy.

Během víkendu jsem navštívil dvě sportovní akce a pogratuloval jsem vítězným tenistům na finálovém turnaji Mistrovství Evropy juniorů v Mostě a finalistům fotbalového turnaje Memoriál Františka Hrdličky, uspořádaného prvoligovým klubem FK Teplice. Potěšilo mě vítězství domácího teplického týmu v napínavém finálovém zápase proti hráčům německého Magdeburgu.

Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller přijal pozvání na setkání se zástupci Svazu Vietnamců Ústeckého kraje 

 

hejtman
Ve čtvrtek hejtman přivítal v Ústí nad Labem česko-saské ministerské delegace

 

hejtman
V sobotu zavítal do Mostu na finálový tenisový turnaj ME juniorů

 

hejtman
A v neděli popřál v Teplicích hodně štěstí účastníkům finále Memoriálu Františka Hrdličky 

 

hejtman
Německý dorostenecký tým Magdeburgu prohrál ve finále na penaltový rozstřel 1:2

 

hejtman
Zvítězilo domácí dorostenecké mužstvo týmu FK Teplice

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 28.7.2021 / 28.7.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém