Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 19. – 25. dubna

 
hejtman
22. dubna se celosvětově slavil Den Země. Vůči naší planetě máme všichni odpovědnost a je na každém z nás, v jakém stavu ji zanecháme dalším generacím. Jak víte, osobně je mi téma životního prostředí velmi blízké. I proto jsem rád, že jsem v tento den mohl vystoupit na zahájení venkovní putovní výstavy „Voda a civilizace“, kterou si můžete prohlédnout až do 16. května na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 27. dubna 2021
 

 
 

Můj týdenní příspěvek do reportu rovněž úzce souvisí se stavem krajiny v našem regionu. Videokonferenčně jsem jednal s ministryní pro místní rozvoj a ministrem životního prostředí ohledně Operačního programu Spravedlivé transformace. Zúčastnili se rovněž hejtmani Karlovarského a Moravskoslezského kraje.

V minulém týdnu rovněž proběhlo jednání meziresortní komise, která se zabývá řešením ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností (známé také jako tzv. balíček 18 ekomiliard). Ústecký kraj v této oblasti podává dva konkrétní projekty, jejichž cílem je alespoň částečné vyrovnání těchto škod.

Milou povinností pro mě bylo předání 84 notebooků dětským domovům, které jsou zřizovány Ústeckým krajem. Tyto notebooky byly pořízeny na základě spolupráce se společností Microsoft, o níž jsem Vás již informoval v předchozích reportech. Věřím, že najdou užitečné uplatnění především při distanční výuce a ještě jednou společnosti Microsoft děkuji za tuto aktivitu ve prospěch dětských domovů.

Zúčastnil jsem se také pravidelné videokonference hejtmanů v rámci Asociace krajů. Předmětem jednání byl tradičně stav očkování v krajích a v pátek jsme uspořádali k tématu očkování v Ústeckém kraji tiskovou konferenci. Tu si můžete prohlédnout ze záznamu na YouTube nebo webu Ústeckého kraje. Informace ohledně očkování v našem kraji jsem rovněž předal zástupcům měst a obcí při úterní videokonferenci.

Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller při zahájení putovní výstavy VODA A CIVILIZACE na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 27.4.2021 / 27.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém