Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 21. – 27. června

 
hejtman
V pátek 25. června jsem navštívil obce na Lounsku, které v předchozím dni zasáhla bouře doprovázená jevem „downburst“. V obcích Kryry – Stebno, Blatno a Petrohrad bouře zanechala značné škody na majetku, naštěstí si však nevyžádala žádné lidské oběti ani zranění. Se starosty dotčených obcí jsem jednal o pomoci, kterou je Ústecký kraj připraven poskytnout. Jedná se jak o pomoc materiální, finanční tak i metodickou. Pomoc jsme však nabídli i obcím na jižní Moravě, které se vyrovnávají s následky tornáda.
Tisková zpráva ze dne 29. června 2021
 

 
 

Okresní hospodářská komora Most předala ocenění absolventům středních a středních odborných škol. „Dobrý list komory“ oceňuje zejména odborné znalosti a dovednosti těchto absolventů. Jsem si vědom potřeby odborného vzdělávání, které ve společnosti vždy najde své místo a uplatnění. Rád jsem proto nad touto akcí převzal svou osobní záštitu.

V minulém týdnu jsem rovněž přivítal senátní delegaci, která se skládala z členů Podvýboru pro regiony v transformaci. Společně jsme diskutovali, jakým způsobem se bude ubírat transformace v našem regionu, připravenost strategických projektů a vzájemnou kooperaci s dalšími dotčenými regiony.

Videokonferenčně jsem se účastnil jednání k dotačnímu programu REACT-EU. Mou snahou je, aby bylo uspokojeno co nejvíce žádostí, která si zdravotnická zařízení z našeho kraje podala. Zároveň jednáme o změně podmínek, díky kterým bude přerozdělování finančních prostředků spravedlivější.

Krajská zdravotní, a. s., uspořádala svou sedmou Výroční vědeckou konferenci. V rámci této akce rovněž došlo k ocenění zaměstnanců za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu. Oceněni byli jak lékaři, tak i nelékařští zdravotní pracovníci ze spolupracujících profesí. Nad touto akcí jsem velmi rád převzal svou záštitu a zúčastnil se jí.

Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller (v červené bundě) při návštěvě bouří poničené obce Stebno

 

hejtman
Na Výroční vědecké konferenci Krajské zdravotní, a. s.

 

hejtman
Při předávání Dobrého listu komory v Mostě

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 29.6.2021 / 29.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém