Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 24. – 30. května

 
hejtman
V uplynulém týdnu jsem absolvoval opět mnoho zajímavých setkání a důležitých jednání. O stručné informace z mého pracovního programu bych se s vámi rád podělil. Z kraje týdne jsem jednal s ředitelem Labe arény, světoznámého sportovního areálu v Račicích, kde se koná nespočet sportovních akcí celorepublikového i mezinárodního významu.
Tisková zpráva ze dne 1. června 2021
 

 
 

Byl mi představen projekt „Česko vesluje“, jehož hlavním cílem je podpora veslařského sportu mezi dětmi a zejména školáky prostřednictvím akcí či závodů na veslařských trenažerech. Kromě tohoto projektu jsem se dozvěděl i o dalších připravovaných akcích, zejména pak o projektu chystaného Imunitního centra.

Při rozdělování individuálních dotací z Fondu Ústeckého kraje jsme se seznámili s mnoha organizacemi, jejichž práce si zaslouží náš obdiv a pomoc. Proto jsem velmi rád, že z Fondu Ústeckého kraje podpoříme mimo jiné například projekty Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob ČR, společnosti Arkadie, o. p. s., která zajišťuje komplexní péči o zdravotně postižené včetně jejich dopravy, Nadačního fondu GAUDEAMUS, či Zooparku Chomutov.

Ve středu se v Praze konalo první osobní setkání všech hejtmanek a hejtmanů v rámci jednání Rady Asociace krajů České republiky. Poprvé jsem tak měl možnost poznat osobně všechny kolegyně a kolegy z ostatních krajů, které jsem doposud potkával pouze prostřednictvím pravidelných videokonferencí.

Koncem týdne jsem se setkal se starostou města Chlumec a domluvili jsme se na rozšíření členů pracovní skupiny k vysokorychlostní trati o jednoho společného zástupce měst Chlumec, Chabařovice a obce Přestanov.

V pátek pak proběhlo pod mým vedením jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje, na kterém byla v pravidelných bodech zhodnocena spolupráce a činnost krajských složek integrovaného záchranného systému a armádních složek v regionu.

Váš hejtman
Jan Schiller

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 1.6.2021 / 1.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém