Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 25. – 31. ledna

 
hejtman
V uplynulém týdnu se toho v Ústeckém kraji událo opět mnoho. Nejdůležitější informací, se kterou bych vás rád seznámil, je uskutečněné zasedání krajského zastupitelstva. Těm z vás, kteří naše stránky sledují pravidelně, určitě nemohlo uniknout, že se zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje konalo v pondělí 25. ledna. Prostřednictvím internetu ho může v den konání každý sledovat živě v přímém přenosu na krajských webových stránkách.
Tisková zpráva ze dne 1. února 2021
 

 
 

Nejdůležitějším bodem programu zastupitelstva bylo z mého pohledu projednání krajského rozpočtu na rok 2021. Samotnému hlasování předcházela několikahodinová diskuse se zastupiteli a já jsem velmi rád, že se navrhnutý rozpočet podařilo schválit. Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru jsme rozpočet museli přizpůsobit aktuálním potřebám našeho kraje. Jelikož nikdo z nás nemůže přesně říci, kdy tato kritická doba skončí, bylo nezbytné v některých oblastech více šetřit, ujišťuji vás ale, že se nám podařilo sestavit takový rozpočet, který zajistí plynulý chod Ústeckého kraje.

Stěžejní informací pro další týdny a měsíce je, že jsem se členy vakcinačního týmu procestoval náš region, abychom mohli vytipovat místa vhodná pro velká očkovací centra v našem kraji. Podařilo se nám nalézt taková místa, která budou splňovat jak kapacitní, tak i všechny ostatní podmínky, nezbytné pro správné fungování těchto center. Budoucí velká očkovací centra by tak mohla vyrůst v Mostě, Ústí nad Labem, Litoměřicích a Rumburku.

V minulém týdnu jsem se rovněž setkal se zástupci firmy Die Länderbahn, která v Ústeckém kraji provozuje vlakové linky U12, U14 a T7. Předmětem našeho jednání byla také další možná spolupráce na železniční dopravě v kraji. Věřím, že se nám podaří krajskou dopravu nadále provozovat ke spokojenosti všech obyvatel a návštěvníků našeho regionu. Patří k těm nejlepším.

Závěrem doufám, že se vám podařilo do nového roku vstoupit úspěšně a první měsíc v letošním roce jste prožili ve zdraví a pohodě. Těším se na vás se svými dalšími reporty, ve kterých se vám budu snažit přiblížit to nejdůležitější z mé práce.

Váš hejtman
Jan Schiller

očkování
Hejtman Jan Schiller na páteční tiskové konferenci k očkování

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 1.2.2021 / 1.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém