Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 29. března – 1. dubna

 
hejtman
Svátky jara jsou za námi a já věřím, že se vám během nich podařilo odpočinout si a nabrat nové síly. Během těchto svátků si věřící na celém světě připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista, jiní zase příchod jara. Jde však o svátky, během nichž všichni společně oslavujeme život. I já vám proto přeji nekončící radost ze života a příjemné chvíle strávené s vašimi blízkými.
Tisková zpráva ze dne 6. dubna 2021
 

 
 

V posledním březnovém týdnu jsem mimo jiné natáčel rozhovor se společností Microsoft do chystané reportáže. O spolupráci Ústeckého kraje s touto společností jsem vás informoval již v předchozích reportech. Hromadnou licencí Microsoft 365, kterou kraj financuje, jsme potřeli rozdíly v softwarovém vybavení jednotlivých středních škol. Umožnili jsme tak všem studentům i pedagogům využívat bezplatně nejmodernější software a balík služeb, který licence Microsoft 365 nabízí.

Absolvoval jsem další schůzku týkající se plánované výstavby vysokorychlostní trati, která by měla přes náš kraj vést. Jedná se o velmi náročný projekt, proto jsem rád, že již 14. dubna se sejde poprvé pracovní skupina, kterou jsem nechal jmenovat, a začne se tímto tématem intenzivně zabývat.

V minulém týdnu jsem se rovněž zajel podívat do průmyslové zóny Triangle. Tato strategická průmyslová zóna je vlastněna Ústeckým krajem a leží na pomezí tří okresů – Chomutov, Most a Louny. Funguje již několik let a zajišťuje svým postupným rozšiřováním nejenom tvorbu nových pracovních míst, ale i příliv nových investorů do našeho regionu. Věřím, že její rozvoj bude nadále pokračovat.

Váš hejtman
Jan Schiller

krizový štáb
Ve středu tradičně jednal krajský krizový štáb pod vedením hejtmana Jana Schillera (vpravo)

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 6.4.2021 / 6.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém