Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 5. – 11. července

 
hejtman
Pomoc obcím Ústeckého kraje, které byly koncem června zasaženy ničivou bouří, či bleskovými povodněmi, je pro mě prioritou. Proto jsem ve městě Kryry na Podbořansku jednal se zástupci všech dotčených obcí o potřebné pomoci. Zároveň bych chtěl poděkovat všem, kteří na zasažených místech pomáhali, či stále pomáhají, a snaží se tak co nejvíce zmírnit dopady živelní pohromy.
Tisková zpráva ze dne 15. července 2021
 

 
 

S dobrovolnými hasiči Ústeckého kraje jsem jednal o aktuálních potřebách, zvláště pak o jejich materiálním vybavení. Dobrovolní hasiči tvoří obrovskou podporu Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje a svou činností pomáhají na mnoha místech v našem regionu. Náš region rovněž spolky reprezentují na hasičských soutěžích, které se konají v rámci celé republiky, i tato tématika během naší schůzky nezůstala opomenuta.

Se zástupci skupiny ČEZ jsem jednal ohledně nového projektu v paroplynové elektrárně Počerady. ČEZ zde chce realizovat svůj projekt zaměřený na vodík. Tím přispěje k další ekologizaci své výroby. Zároveň je vodík vedle elektřiny další alternativou k současným spalovacím motorům.

V Třebívlicích jsem odhalil sousoší básníka Johanna Wolfganga von Goethe a Ulriky von Lewetzow. Jejich, pro mnohé nepochopitelný, vztah se později stal symbolem romantické, čisté a nenaplněné lásky. Básníkovi bylo v době prvního setkání s Ulrikou 72 let, kdežto mladé šlechtičně pouhých 17 let.

Účastnil jsem se i dvou významných sportovních událostí. Kromě Mistrovství světa do 23 let ve veslování, které se konalo v Labe aréně v Račicích a pro naše závodníky dopadlo na výbornou, jsem v Lovosicích odstartoval závod kadetů na 80 km v rámci probíhajícího Mistrovství České republiky v silniční cyklistice.

Nabitý víkend jsem zakončil v Klášterci nad Ohří, kde jsem si poslechl závěrečný koncert v rámci Kláštereckých hudebních pramenů. Tento hudební festival patří zaslouženě do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
V sobotu odhalil hejtman Jan Schiller sousoší J. W. Goetheho a Ulriky v Třebívlicích

 

hejtman
V neděli se konalo MČR mládeže v silniční cyklistice v Lovosicích, kde hejtman odstartoval závod kadetů na 80 km

 

hejtman
V neděli vyvrcholilo finálovými jízdami i Mistrovství světa do 23 let ve veslování v Labe aréně v Račicích

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 15.7.2021 / 15.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém