Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 5. – 11. dubna

 
hejtman
V dnešním reportu se zaměřím na jedno podstatné téma a tím je naše zdravotnictví. Zdravotnictví pro mě bylo velice důležité již před mým působením ve vedení Ústeckého kraje a mou hlavní snahou bylo a stále je stabilizovat jej. Jsem proto velice rád, že se nám podařilo završit proces převzetí litoměřické nemocnice, která spadá od 1. dubna pod Krajskou zdravotní, a. s., a stala se tak šestou nemocnicí, která je její součástí.
Tisková zpráva ze dne 12. dubna 2021
 

 
 

Litoměřický region tímto krokem nepřijde o svou spádovou nemocnici, která bude nadále poskytovat kvalitní a dostupnou péči všem svým pacientům. Stejně tak je naplánováno převzetí Lužické nemocnice v Rumburku. O rumburské nemocnici se v minulosti napsalo mnoho. Nám se však podařilo ji zachránit a od 1. července (tedy mnohem dříve, než bylo předpokládáno) bude i tato nemocnice začleněna do Krajské zdravotní, a. s. Pro obyvatele severního výběžku našeho regionu to znamená skvělou zprávu, ani oni nepřijdou o svou nemocnici.

Dnes v pondělí 12. dubna skončil v České republice nouzový stav. Čísla nakažených se sice povedlo snížit a vykázaná očkování se den ode dne zvyšují, zdaleka však nemáme vyhráno. Nástup dětí do škol vnímám velice pozitivně a věřím, že vše bude probíhat bez větších problémů. Krajská hygienická stanice ještě o týden pozdržela návrat dětí do škol v okrese Děčín, kde je epidemiologická situace nejhorší.

Rozvolnění, která nás v následujících dnech a týdnech čekají, však prosím berme zodpovědně. Návrat k normálnímu životu bez omezení si přejeme jistě všichni, avšak naší prioritou by mělo být zachovat snižující se stav nových pozitivních případů a ulevit tak konečně našim nemocnicím. I proto jsem v případě potřeby připraven na situaci v našem kraji operativně reagovat a využít pravomocí, které hejtmanovi právní řád dává. Krajský krizový štáb se bude nadále scházet a sledovat situaci v regionu. Doufám, že se situace bude nadále zlepšovat.

Závěrem bych vám všem rád popřál mnoho sil a optimismu a znovu poděkoval všem pracovníkům ve zdravotnictví za zvládnutí předchozích nelehkých týdnů.

Váš hejtman
Jan Schiller

OČM Děčín
V Děčíně bylo v pondělí 12. dubna otevřeno očkovací centrum, které se přesunulo do budovy ČVUT

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 12.4.2021 / 12.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém