Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 6. – 13. června

 
hejtman
Uplynulý týden byl opět plný zajímavých setkání a pracovních schůzek. Témata důležitá nejen pro náš kraj, ale i nadregionální spolupráci. Dělat maximum pro lepší budoucnost Ústeckého kraje je práce, kterou beru se vší zodpovědností a zároveň se na ni každý den těším.
Tisková zpráva ze dne 15. června 2021
 

 
 

V minulém týdnu došlo k podpisu memoranda mezi Ústeckým krajem a neziskovou organizací Post Bellum. Hlavním motivem uzavření tohoto partnerství a spolupráce je podpora projektu „Paměť národa“, který je stěžejním projektem této organizace. Jedná se o unikátní sbírku vzpomínek osobností, deníků, fotografií a dalších archiválií z období obou totalitních režimů českých a československých dějin ve 20. století.

V úterý mě navštívil poslanec a člen Národní rady pro sport Stanislav Juránek. Hlavním tématem jeho návštěvy byla diskuse o školství, jeho aktuálním stavu, vyrovnání se se ztíženými podmínkami způsobené pandemií koronaviru a výhledový plán do budoucna. Rovněž jsme probírali koncepci podpory sportu v našem kraji a projekty, ve kterých by Národní sportovní agentura mohla být kraji nápomocná.

V Praze proběhlo další jednání Rady Asociace krajů ČR. Stěžejním bodem byl dotační program REACT-EU. V rámci asociace se snažíme s kolegy hejtmany prosadit takové parametry programu, aby bylo uspokojeno mnohem více projektů napříč celou republikou. Rovněž se snažíme nastavit taková pravidla, která by byla spravedlivá a nezáležela pouze na rychlosti elektronického podání žádosti.

V rámci pracovní skupiny k vysokorychlostní trati (VRT) jsme řešili zejména dotazy od starostů obcí z dotčených území. Společně se snažíme najít takovou variantu, která bude přijatelná pro všechny strany s co možná nejmenším odporem. Součástí jednání byla tradičně i Správa železnic.

S ředitelkou litoměřického výstaviště Zahrada Čech, s. r. o., jsme probírali fungování této organizace, její další směřování a možnost projektu ucelené celokrajské propagace regionálních potravin. Závěr pracovního týdne jsem strávil v Děčíně, kde byla zahájena stavba nového přístaviště pro rekreační lodě. Byl jsem se rovněž podívat na modernizované kotviště lodí v nedalekém Hřensku, které bylo již uvedeno do provozu. Lodní doprava je pro náš region typickým a důležitým prvkem a modernizace zázemí pro lodě je nezbytnou podmínkou pro její zachování a další rozvoj.

Váš hejtman
Jan Schiller

vodní cesty
Hejtman Jan Schiller (vpravo) se zúčastnil akce v Děčíně

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 15.6.2021 / 15.6.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém