Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 8. – 14. března

 
hejtman
Další týden je za námi a já opět přicházím se svým pravidelným sdělením, ve kterém se vám snažím přiblížit svou práci. Vaše nejčastější dotazy směřují k tématice očkování.
Tisková zpráva ze dne 15. března 2021
 

 
 

Náš kraj vykázal již přes 60 tisíc očkovaných. V tomto ohledu se řadí do středu mezi ostatními kraji. Po prvotních nesnázích, které byly spojeny hlavně s nedostatkem vakcín, se nám postupně daří statistické údaje zlepšovat. Určitým problémem rovněž bylo, že někteří očkující nezvládali zadat vyočkované dávky ihned do systému, to se tak promítlo do výsledných statistik.

Na těchto nedostatcích však usilovně pracujeme a apelujeme, aby data do systému zadávali nejlépe ten samý den. V současné chvíli je stav očkování v našem kraji takový, že všechny vakcíny, které nám byly přerozděleny a dovezeny, máme vyočkované a čekáme na další dodávky.

V minulém týdnu jsem rovněž jednal se zástupci společnosti Microsoft. Na schůzce jsme řešili mimo jiné problematiku informačních systémů a licenčních programů této společnosti u našich příspěvkových organizací. Starostkám a starostům v našem kraji jsem nabídl spolupráci při nákupu a provozování informačních systémů i pro jejich školská zařízení. Jedná se o výraznou pomoc, která v této době pomůže usnadnit nejenom distanční výuku.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zdravotníkům v první linii za jejich úsilí a obětavost, rovněž bych rád poděkoval všem, kteří se podílejí na fungování očkovacích míst. Očkování je z mého pohledu jediný a nejrychlejší způsob, jak se naše životy budou moci vrátit do normálu. Věřím, že tomu pomohou i velká očkovací centra, která v kraji v těchto dnech vznikají.

Váš hejtman
Jan Schiller

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 15.3.2021 / 15.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém