Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 8. – 15. února

 
hejtman
Celostátní politika se minulý týden nesla ve znamení debat o prodloužení nouzového stavu. Toto téma má dopad na celou republiku, včetně Ústeckého kraje. Vláda však nezískala v Poslanecké sněmovně potřebnou podporu pro jeho prodloužení. Právě této problematice bych rád věnoval první část svého dnešního příspěvku.
Tisková zpráva ze dne 16. února 2021
 

 
 

V pátek 12. února jsem svolal Bezpečnostní radu Ústeckého kraje, jejímž výsledkem bylo jednomyslné doporučení požádat vládu o vyhlášení nouzového stavu. Následně probíhalo třídenní jednání v rámci Asociace krajů ČR společně s vládou. Výsledkem několika jednání byla žádost vládě o vyhlášení nového nouzového stavu v regionu, a to na dobu 14 dní, kterou odeslali po vzájemné dohodě vládě všechny hejtmanky a všichni hejtmané krajů ČR, včetně primátora hlavního města Prahy.

Rada Asociace krajů ČR následně vydala usnesení, ve kterém mimo jiné souhlasí s návrhem, aby postupný návrat žáků do škol začal již od 1. března 2021, nejprve posledních ročníků. Společně s tím vyzvala vládu ČR, aby při otevření škol došlo k zařazení pedagogických pracovníků a dalších zaměstnanců škol a školských zařízení do očkovací strategie mezi prioritní skupiny. V neposlední řadě žádáme vládu ČR, aby zajistila podmínky pro testování pracovníků ve firmách, včetně finanční podpory. Právě testování zaměstnanců vnímáme jako zásadní krok ke zlepšení pandemické situace.

V minulém týdnu se rovněž uskutečnilo pravidelné jednání krajského krizového štábu, kde jsme tradičně řešili aktuální epidemiologickou situaci v kraji, očkovací strategii a obsazenost našich nemocnic. Rovněž proběhlo jednání krajského vakcinačního týmu, kde jsme se věnovali očkovacím místům v regionu, jejich přípravě, vybavenosti a fungování. Pomocí videokonference rovněž pravidelně každý týden jednáme se zástupci obcí s rozšířenou působností. Předal jsem jim podstatné informace o aktuálním dění v kraji a zodpověděl jejich dotazy.

V závěru bych rád poděkoval ostatním hejtmankám a hejtmanům za velmi věcné a konstruktivní jednání v rámci Rady Asociace krajů. Myslím, že se nám společně podařilo zabránit kolapsu zdravotnictví a zároveň odblokovat nastalou patovou situaci v komunikaci mezi vládou a Poslaneckou sněmovnou.


Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller při středečním jednání krajského krizového štábu

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 16.2.2021 / 16.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém