Orientační nabídka


 

Účast v mezinárodních organizacích - FEDARENE

 

 
 
FEDARENE

FEDARENE - European Federation of Agencies and Regions for Energy and the Environment


Evropská federace agentur a regionů pro energetiku a životní prostředí (dále FEDARENE) byla založena v roce 1990 šesti regiony. Hlavním tématem byl dialog o energetické politice a životním prostředí. Síť se velmi rychle rozrůstala a již pět let po založení dosáhl počet členů téměř sedminásobku. Díky územnímu rozšiřování Evropské unie sdružuje dnes FEDARENE více než 80 členů z 23 evropských zemí. Ústecký kraj je členem od roku 2011.

FEDARENE má statut neziskové asociace, která iniciuje společné mezinárodní projekty svých členů zaměřené na energetiku a životní prostředí, předkládá poziční dokumenty k návrhům evropské legislativy, zprostředkovává výměnu informací a zkušeností mezi regiony a poskytuje svým členům poradenství.

FEDARENE se snaží sbližovat regiony a podpořit je při společném přechodu k čisté a efektivní energii. Téma udržitelné energie, životního prostředí, obnovitelných zdrojů, klimatické změny a především odpovědnosti celé evropské společnosti je pro členy FEDARENE zásadní a nanejvýš aktuální. 

V rámci této sítě se Ústecký kraj zapojuje prostřednictvím výměny informací, sleduje příklady dobré praxe ze zahraničí a prezentuje své poznatky související s uvedenými tématy. Příkladem může být potenciál geotermální energie v obcích na severu Čech, který přináší zcela zásadní zlom v možnostech čerpání zemského tepla a jeho použití k vytápění nebo k výrobě elektřiny. 

Více informací a aktuální dění:

Mapa členů
FEDERENE - mapa členů
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Zimová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2020 / 14.10.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies